
Спомин Таємної вечері. Священномученика Симеона, єпископа Персидського, i з ним мучеників Авделая й Ананiї, пресвiтерiв, Хусдазата (Усфазана), євнуха, Фусика, Азата, мучениці Аскитреї та iнших багатьох (344)...
З високопреосвященним співслужили настоятель священник Андрій Криєнтий та інше духовенство. Архієрейськими благословенними грамотами нагороджено активних парафіян.
У слові владика розповів про значення престолу. Престіл – це підвищений чотирикутний стіл у центрі вівтаря – жертовник. На ньому за Божественною літургією здійснюється таїнство євхаристії – приноситься безкровна жертва «за всіх і за все». Під час таїнства ми просимо Господа вислухати наші молитви, прийняти їх і, найважливіше, простити нам гріхи. І тоді освяченими й зміненими прийти в інший світ, «де немає ні журби, ні зітхань, а життя безконечне». Творець нам приготував особливу радість – перебування у безконечній любові. Відчути її поки що вповні не можемо, бо матерія наша обмежена. Найбільша любов і пошанування – на престолі, бо Всевишній з нами перебуває. На завершення архієрей побажав усім бути щасливими, бо щастя – це коли ми з Богом.
Перша писемна згадка про Тристень належить до 1407 року, коли князь Вітовт жалуваною грамотою подарував село своєму слузі Іллі Вячковичу. Цей Божий дім освячено 1997 року. У березні 2019 року ця громада вийшла з підпорядкування Московського патріархату і влилася в Православну церкву України. Нещодавно було вирішено замінити ветхий престіл на новий металевий, повідомив о. Андрій.