Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниОсвячено капличку в Покащеві (оновлено)
Новини

Освячено капличку в Покащеві (оновлено)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив божницю на честь ікони Пресвятої Богородиці «Спорительниця хлібів» у цьому селі Ківерецького деканату (Луцький р-н).

Відслуживши Божественну літургію в парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Воютин Луцького районного благочиння, владика зупинився в Покащеві, рідному селі відомого підприємця Миколи Барабаша. Там, на території приватного сільськогосподарського підприємства, за власні кошти пана Миколи збудовано каплицю.

Із високопреосвященним, зокрема, молилися: декан монастирів, намісник обителі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин архімандрит Константин (Марченко), ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель місцевої Хрестовоздвиженської парафії священник Іван Заторський.

Образ Пресвятої Богородиці «Спорительниця хлібів» ушановується 28 жовтня. Написано його з благословення старця Введенської Оптиної пустині преподобного Амвросія Оптинського, подвижника ХIХ ст. На іконі зображено Богоматір, Яка сидить на хмарах. Її руки розпростерті у благословенні. Внизу – поле зі снопами збіжжя. Старець Амвросій сам вказав дату святкування і дав назву, зазначаючи, що Пречиста Діва – Помножувальниця (церковнослов’янською – Спорительниця) хліба насущного.

У 1892 році, вже після кончини старця, у тій місцевості була посуха і загрожував голод, але незабаром після молебню перед цією іконою пішов дощ.

14 липня 2022 р. Інші новини за рубриками: Ківерецький деканат, Священик Іван Заторський, Архімандрит Константин (Марченко), Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Іван Семенюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери