Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл уперше очолив прощу до Грузії
Новини

Владика Михаїл уперше очолив прощу до Грузії

16–24 травня 2016 р. Прочани відвідують грузинські святині. Світлина з архіву єпархіального паломницького центру «Україна».

Паломницький центр «Україна» (керівник Лариса Савчук) провів чергове богомілля до святинь Грузії, в якому у перший раз взяв участь митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Спочатку прочани відвідали святі місця Кутаїсі: Гелатський чоловічий монастир, у якому розміщувалась академія, та кафедральний собор Баграті. Також паломники побували в монастирі Моцамета, чи, як його ще називають, монастирі Святих Давида і Константина, де можна побачити ковчег із мощами цих благочестивих князів.

Наступного дня богомольці відправилися до Тбілісі, де відвідали монастир ІХ ст. Убіса, печерно-монастирський комплекс Вардзія.

Пізніше паломники побували на екскурсії Ананурі – Степанцмінда (Казбегі). Дорогою вони заїхали до фортеці Ананурі, на території якої збереглася невелика церква, яку місцеві жителі називають Мкурналі (тобто «лікарня»). У Казбегі відвідали Божий дім на честь Пресвятої Трійці Гергеті.

На п’ятий день поїздки мандрівники відвідали такі святині грузинського народу: храм Хреста (Джварі); собор Светіцховелі, у якому замуровано плащ пророка Іллі, а також збереглася частинка мощей апостола Андрія Первозваного; храм Самтавро, де поховані перші християнські царі Грузії та знаходяться мощі св. Абибоса Некресського; монастир Шіо Мгвиме. Також оглянули Дидубійську церкву Божої Матері, Сіонський собор, Анчісхаті – найстарішу церкву Тбілісі, храм Метехі та інші святі місця грузинської столиці.

Під кінець паломники завітали до ряду монастирів: Алаверді, Некресі, Бодбійського та інших.

Як повідомила матінка Лариса інформаційній службі єпархії, учасники поїздки приємно вражені духовними та історичними пам’ятками Грузії.

29 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Паломництво, Паломницький центр єпархії «Україна», Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Лариса Савчук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери