Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМитрополит освятив пам’ятний знак засновнику ОУН у Піддубцях
Новини

Митрополит освятив пам’ятний знак засновнику ОУН у Піддубцях

9 травня 2016 р. У с. Піддубці Луцького районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії Пам’ятник Анатолієві Козяру, провідникові місцевого осередку Організації українських націоналістів, відкрито в с. Піддубці Луцького районного деканату. Чин освячення очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Меморіальний знак розміщено на нещодавно створеній алеї слави. Сюди перенесли інші пам’ятники, що раніше стояли в різних місцях села, – воїнам ОУН та УПА, загиблим учасникам АТО Сергієві Писаруку і Вікторові Михальчуку. Ініціатором створення алеї став народний депутат Верховної Ради V і VI скликань Анатолій Горбатюк.

Владика Михаїл виступив із промовою про те, що 8 та 9 травня ми вшановуємо трагічні події ХХ ст. Друга світова війна забрала не тільки мільйони життів військових людей, але й мирних жителів, яких ми сьогодні згадуємо в молитвах. Нашою вдячністю є пам’ять про загиблих. Ми вшановуємо «тих, які віддали своє життя за мирне небо над нашими головами», – зазначив митрополит. Також архієрей, згадуючи теперішні події на Сході, зазначив, що «ми – вільні сини й господарі своєї землі», боремося, щоб мати її. Високопреосвященний закликав бути єдиними і словом, і вірою, і духом.

Під час урочистості митрополит нагородив церковними відзнаками воїнів батальйону «Айдар» та генерального директора ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслана Ваймана, компанія якого профінансувала купівлю 10 квартир сім’ям загиблих воїнів АТО, а також волонтерів.

В освяченні взяли участь декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель місцевої парафії Успіння Пресвятої Богородиці священик Андрій Мовчанюк, інше духовенство. Вшанували пам’ять загиблих, зокрема, голови РДА Ігор Ярмольський, райради – Валентин Приходько, сільради – Борис Горбатюк, т. в. о. начальника головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига.

11 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Луцький районний деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Володимир Присяжнюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери