Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ Луцьку відкрили меморіальну дошку загиблому бійцеві
Новини

У Луцьку відкрили меморіальну дошку загиблому бійцеві

5 травня 2016 р. Настоятель парафії Воздвиження хреста Господнього протоієрей Василь Клочак на освяті пам’ятного знака міліціонеру Олександрові Сивому, який загинув в «іловайському котлі». Кадр із відео інформаційної служби єпархії Настоятель парафії Воздвиження хреста Господнього протоієрей Василь Клочак із благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла освятив пам’ятний знак міліціонеру Олександрові Сивому, який загинув в «іловайському котлі». Плиту зі скорботним написом відкрили на фасаді головного корпусу Луцького базового медичного коледжу, де навчався герой.

У проповіді о. Василь нагадав, що тут, у старій частині міста, є вже не одна пам’ятна таблиця, що вшановує тих, хто віддав своє життя за віру й Вітчизну. Це, зокрема, священномученик Данило Братковський, українці-підпільники часів Другої світової війни. Кожна з трагедій, увічнена в цих знаках, спричиняла велику печаль, особливо найближчим родичам. Проте, як сказав Спаситель апостолам перед хресними стражданнями, «ви будете сумувати, але сум ваш обернеться в радість». Адже загибель за народ, за дану Богом рідну землю не залишиться не поміченою в очах Усевишнього. Ми віримо, що за свій подвиг Олександр гідний Царства Небесного.

У заході взяли участь: представники влади, навчального закладу, рідні та близькі, небайдужа громадськість.

Олександр Сивий – фельдшер роти патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь». Загинув 29 серпня 2014 року під Іловайськом під час виходу з оточення.

Олександра помилково поховали у Вінниці під іншим іменем. Лише через півроку за експертизою ДНК віднайшли його справжню могилу. 27 грудня 2014-го він знайшов вічний спочинок на рідній Волині.

Посмертно Олександра Сивого удостоєно орденом «За мужність» ІІІ ступеня. На відкритті меморіальної дошки бійцеві, яке приурочили до Проводів, т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області генерал поліції третього рангу Петро Шпига вручив сестрі загиблого пам’ятний знак «Іловайськ–2014».

10 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Луцький міський деканат, Протоієрей Василь Клочак
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери