Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНапередодні Великодня митрополит Михаїл був гостем радіостанції «Луцьк» (додано аудіо)
Новини

Напередодні Великодня митрополит Михаїл був гостем радіостанції «Луцьк» (додано аудіо)

У прямому ефірі владика розповів про свято Воскресіння Христового, зростання релігійності українського суспільства та значення Церкви в сучасному житті.

Ведуча Вікторія Олещенко зазначила, що Великдень відзначають у багатьох країнах світу як головне свято у році. А як трактує цю подію релігія? Архієрей відповів, що питання життя і смерті завжди було на часі. Особливо людей цікавило, що буде після смерті. Коли прийшов Ісус Христос, Він дав відповідь, що після смерті є продовження життя. У пасхальний період оспівується Його перемога над смертю: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав…». Тож коли людина живе з Богом на землі, ніщо не повинно її страшити. Якщо смерть подолана, то ніщо не повинно лякати людину. Потрібно не боятися смерті, а пам’ятати про неї, спішити робити добрі справи в ім’я Христове.

Спостерігаючи за подіями Страсного тижня, можна віднайти відповідь на докорінні питання, змінитися духовно. Так, як благорозумний розбійник, який з одного стану перейшов в інший, сказавши: «Пом'яни мене, Господи, у Царстві Своїм», так і кожній людині доступно це. Можна змінитися не тільки за тиждень, а й за декілька секунд.

Владика зазначив, що в наш час тисячі людей свідомо приходять до Сповіді, бо ж ніхто не змушує іти до церкви. Громада змінюється, не так швидко, як би ми хотіли, проте в кращу сторону. Для українського суспільства потрібен був поштовх. Адже після певного потрясіння людина приходить до храму, шукаючи заспокоєння для душі. Такими поштовхами стали Майдан, Донбаська війна.

Ведуча висловила думку, що часто ідуть не до Бога, а до церкви, сповняючи деякі обряди, як-от запалення свічки. Митрополит зауважив, що це – перший ступінь воцерковлення. Таких парафіян не можна осуджувати, ми всі вчимося церковного життя. «Ми, як діти, не розуміючи, але довіряючи батькам, ідем, робимо, повторюємо, як вони». Так і дорослі, чуючи заклик священнослужителів, ідуть до храму, а знайшовши сенс свого приходу, прийдуть ще не раз.

Обговорювали також тему великодніх кошиків: із них жертвуємо людям, яких ми не знаємо. Високопреосвященний відповів, що до храмів надходить багато прохань від волонтерів, допомогу надають із пожертв. А на третій день Пасхи група священнослужителів повезе великодні частування на Схід. Очолить її сам митрополит. Пасхальною радістю вони хочуть поділитися з військовослужбовцями 14-ї окремої механізованої бригади, священиками, які несуть капеланське служіння, а також мирними жителями, які готові до спілкування. Адже Схід – це наша Батьківщина. Там наші люди, і ми повинні бути з ними, підтримувати їх, підбадьорювати, що все зміниться на краще. Церква не може стояти осторонь таких подій. Вона не тільки говорить, а й допомагає справами, «бо без віри неможливо догодити Богові, а віра без діл – мертва», – нагадав митрополит.

Наостанок обговорили такі теми: єдина Помісна Православна Церква, роль священика в громаді, роль держави в житті Церкви. Держава не може втручатися в догматичне вчення, моральні питання, але зобов’язана допомагати об’єднуватися релігійним громадам, якщо вони цього бажають. Священик же повинен бути присутнім у багатьох аспектах життя територіальної громади, настановляючи людей на добро.

Аудіофайл передачі буде завантажено на наш сайт дещо пізніше.

6 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери