Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниРектор ВПБА: Справжня воля – це воля від гріха, а не його «узаконення»
Новини

Ректор ВПБА: Справжня воля – це воля від гріха, а не його «узаконення»

9 квітня 2016 р. У студії передачі «Людина духовна». Кадр із відео облдержтелерадіокомпанії Свободи і права людини. Про це говорив протоієрей Володимир Вакін, ректор Волинської православної богословської академії, кандидат богословських наук, настоятель парафії Апостола Филипа в Луцьку, під час чергової передачі «Людина духовна», що вийшла в ефір 9 квітня на каналі «Нова Волинь».

Нині ці добре відомі слова інтерпретуються дуже по-різному, зазначив душпастир, і про них дуже багато говорять. Права людини стали основою основ європейського способу життя. Але часто при цьому забувають, що права мають підносити людську гідність, а гідність людини полягає не в самодостатній насолоді, а в тому, що вона створена на образ Божий. Втрачають усвідомлення мети земного життя. Права і свободи, наголошує панотець, – не кінцева ціль нашого дочасного існування, а лише засіб кращої підготовки душі до вічного життя. «Де Дух Господній, там свобода», гласить Боже Слово. Тож коли на місце Господніх заповідей ставлять лише плотські насолоди, годі говорити про справжню свободу.

Європа має чимало успіхів у демократичному житті, але чимало й спотвореного розуміння свободи. Бо коли легалізують одностатеві «шлюби», проституцію, наркотики, розбещують молоде покоління ще з дитячих садків, то це не прищеплення свободи, це прищеплення гріхів, і людина стає рабом гріхів, хоч їй може здаватися, ніби то – воля.

Релігійна свобода в сучасній Європі, що була одним із великих її здобутків, вироджується в усілякі обмеження християнської віри на догоду атеїстам та іновірцям, яких у ЄС дедалі більше. Вже подекуди навіть хрестиків не можна носити, бо це, мовляв, ображає безбожників і мусульман. «Такі безумні речі роблять тепер у Євросоюзі, – каже священик. – Це бомба сповільненої дії, закладена під європейську християнську цивілізацію». І таке хибне розуміння свободи намагаються накинути й українському суспільству, яке, незважаючи на свої моральні проблеми, може де в чому бути й прикладом європейцям. Адже в тому способі життя нема Божої благодаті, бо справжня свобода – це свобода від гріхів, а не їх легалізація. Нищення всього християнського під личиною «толерантності» – шлях у прірву. «Найголовніше ж наше право – право на любов і милосердя», – підвів риску розмові отець.

Автор і ведучий програми – протоієрей Микола Шутяк, настоятель парафії Миколи Чудотворця в обласному дитячому територіальному дитячому медичному об’єднанні.

Запис передачі можна подивитись ось тут.

15 квітня 2016 р. Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Протоієрей Володимир Вакін
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери