Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДекан Луцька взяв участь у відкритті виставки «Образ священний»
Новини

Декан Луцька взяв участь у відкритті виставки «Образ священний»

Протоієрей Михайло Онищук, міський благочинний та настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері із благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла побував на заході в Музеї волинської ікони, де виступив з вітальним словом.

Протоієрей Михайло Онищук, міський благочинний та настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері, з благословення митрополита Луцького і Волинського Михаїла побував на заході в Музеї волинської ікони, де виступив із вітальним словом.

Душпастир зазначив: «Стара ікона – це бачення Бога нашими попередниками. І дуже хочеться, щоби їхнє бачення додало нашим молодим та майбутнім поколінням сили не втрачати бажання “бачити Бога”. Тож музейна справа – це не мертва справа».

Тридцять три образи, вилучені на Ягодинській митниці, Служба безпеки України офіційно передала цьому музею. Всю колекцію контрабандист перевозив одним вантажем у купе пасажирського поїзда. Ікони вилучили ще наприкінці 90-х, але весь цей час тривала кримінальна справа, яка унеможливлювала реставрацію і передачу святинь сюди на збереження. А от образ «Христос-Вседержитель», який коронує виставку, потрапив до музею в середині 90-х.

Експоновані реліквії – у професійному і народному виконанні – датовано ХVІІІ–ХІХ століттями (епоха Нового часу). Нині у фондах музею нараховується понад 400 хатніх образів цих віків.

То не перша передача СБУ ікон до музею. Свого часу науковці домоглися, щоби всі вилучені на волинській ділянці кордону лики залишалися на Волині. Бо ще в 90-х їх реставрували місцеві науковці, а розподіляли по музеях усієї України.
4 березня 2016 р. Інші новини за рубриками: Мистецтво, Луцький міський деканат, Протоієрей Михайло Онищук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери