Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини14 січня – Обрізання Господнє та святителя Василія Великого
Новини

14 січня – Обрізання Господнє та святителя Василія Великого

Святитель Василій Великий

З нагоди свята у храмах єпархії пройдуть Богослужіння. Зокрема, у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці Літургія розпочнеться о 9.00.

Як подає єпархіальний календар, храмові свята відзначатимуть церкви Святителя Василія Великого у Володимирі-Волинському, Старій Вижівці, селах Боголюби Луцького районного деканату, Хорлупи Ківерецького.

Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що настає після празника Христового Різдва, є Господнє обрізання і надання імені, яке ми вшановуємо 14 січня. Подія описується в Євангелії від Луки: «Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати Хлоп’ятко, назвали Його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше ніж Він почався в лоні». У Старому Завіті обрізання було знаком союзу Бога з Авраамом і його нащадками.

Празник Обрізання належить до великих, але не до двунадесятих.

Цього ж дня ми вшановуємо пам’ять одного з отців Церкви — Василія Великого. Він народився близько 330 року в Кесарії і походив зі знатного роду, що славився не лише багатством, а й ревною християнською вірою. Батько був адвокатом і викладачем риторики. У сім’ї було десятеро дітей, з яких п’ятеро і мати Емілія зачислені до святих.

Першу освіту Василій здобув під керівництвом батька. Після його смерті вирушає на навчання до Константинополя, потім до Афін, де опановує риторику і філософію, астрономію і математику, фізику і медицину. Опісля він повертається в Кесарію, де викладає риторику. В Антіохії близько 362 року був висвячений у сан диякона, а через два роки — пресвітера.

У 370 році о. Василія обрали єпископом на кесарійський кафедру. У тяжкий для Церкви час він проявив себе як палкий захисник православної віри, захищаючи її від єресей словами і посланнями.

За своє коротке життя святитель Василій залишив нащадкам безліч богословських праць: дев'ять бесід на Шестиднев, 16 бесід на різні псалми, п'ять книжок на захист православного вчення про Святу Трійцю, 24 бесіди на різні богословські теми, сім аскетичних трактатів; правила чернечі; подвижницький устав; дві книги про Хрещення; книгу про Святого Духа, кілька проповідей та 366 листів різним особам.

Василія Великого, поряд із Миколаєм Чудотворцем, здавна особливо шанують християни. Частка його мощей понині перебуває в Почаївській лаврі.
12 січня 2016 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери