Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини390 років тому в Луцьку розпочалося книговидання
Новини

390 років тому в Луцьку розпочалося книговидання

З нагоди ювілею літературний редактор інформаційно-видавничого центру єпархії Віктор Гребенюк та інші члени Спілки християнських письменників України проводять заходи з освітянами і школярами.

Так, в обласній юнацькій бібліотеці відбулися літературні читання для восьмикласників луцької загальноосвітньої школи № 12, а в бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти – з учителями української мови та літератури. Щоразу Віктор Іванович веде коротку ілюстровану розповідь про цю історичну подію.

11 лютого 1628 року в Луцькому Хрестовоздвиженському братстві ієромонах Павло (Домжив-Люткович) та ієродиякон Сильвестр випустили першу в місті друковану книжку. То був збірник віршів «Лямент», тобто «Плач», присвячений недавно померлому «отцу Іоанні Василевичу» (видно, вельми авторитетному серед православних лучан). У них ідеться про високі якості небіжчика та про потребу нам усім готуватись до переходу у вічність.

Важливо, що книгодрукування в Луцьку розпочалося саме з духовної літератури. Волинський осередок Спілки християнських письменників нині продовжує ці традиції, тож автори прочитали свої нові твори.

8 лютого 2018 р.
Інші новини за рубриками: Діти і молодь, Мистецтво, Віктор Гребенюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери