Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНа українсько-польському кордоні зустріли вифлеємський вогонь миру
Новини

На українсько-польському кордоні зустріли вифлеємський вогонь миру

16 грудня 2015 р. Зустріч Вифлеємського вогню миру на міжнародному пункті перетину кордону «Устилуг – Зосін». Світлина з архіву протоієрея Андрія Шевчука.

Володимирський районний декан протоієрей Євген Шевчук, настоятель міської парафії Юрія Переможця, протоієрей Юрій Здебський, настоятель парафії Вознесіння Господнього в Устилузі, та римсько-католицький священик прийняли від польських скаутів – харцерів – вифлеємський вогонь на міжнародному пункті перетину кордону «Устилуг – Зосін».

Україну представляли луцька і нововолинська станиці «Пласту». Передачу вогню польські й українські скаути перетворили на справжнє свято – з колядками й віншуваннями. Адже в друзів з-за Бугу Різдво вже за тиждень.

Отець Євген побажав присутнім веселих свят. Він сказав, що вифлеємська зірка у ті далекі часи показала народженого Спасителя тим, Хто його шукав. І цей вогонь постійно горить у храмі Різдва Христового в місті Вифлеємі. Він іде країнами, за словами душпастиря, щоби частинку Божої любові передати одне одному. І зараз два народи, український та польський, спільно моляться за мир в Україні та світі, зазначив панотець.

Волинські пластуни мають передати вогонь луцькому кафедральному собору Святої Трійці, римсько-католицькому собору Апостолів Петра і Павла, що в обласному центрі. Він також побуває в навчальних закладах, дитячих будинках тощо. Пластуни доправлять його і на передову, Донеччину та Луганщину.

Вогонь увесь час зберігатиметься у великій лампаді в «пластовій домівці» Палацу учнівської молоді. Традиція передавати вифлеємський вогонь миру існує вже 29 років. Її підтримують майже всі найбільші християнські Церкви в Україні.

17 грудня 2015 р. Інші новини за рубриками: Діти і молодь, Міжконфесійні контакти, Мирянські організації, Володимирський міський деканат, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери