Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗверненняЗвернення ВРЦ щодо оподаткування
Документи

Звернення ВРЦ щодо оподаткування

Звернення Волинської ради Церков щодо внесення змін до Податкового кодексу України, Законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про оплату праці»

Волинська Рада Церков (ВРЦ), створена керівниками єпархій та обласних об'єднань Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Церков Християн Віри Євангельської П'ятидесятників, Церков Євангельських Християн-Баптистів, Церков Адвентистів Сьомого Дня, звертається до Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій із проханням звернутись до Верховної Ради України, Кабінету міністрів, депутатів Верховної Ради України внести зміни і доповнення до Податкового кодексу України, Законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», та «Про оплату праці» щодо релігійних організацій в Україні.

У зв’язку із вимогами в Податковому кодексі України виплачувати мінімальну заробітну плату працівникам в розмірі 3200,00 грн. не всі релігійні організації мають можливість виконувати дану норму закону, оскільки, більшість працюють погодинно, а мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. А за невиплату цієї мінімальної заробітної плати встановлені занадто високі штрафні санкції.

До того ж, релігійні організації проводять свою статутну діяльність (здійснюють богослужіння та заходи з благодійництва та милосердя) не кожен день і не мають відповідної суми коштів, щоб поряд із утриманням культового майна та сплати платежів за енергоносії, ще оплатити щомісячно 22% єдиного внеску.

Несплата мінімальної заробітної плати в розмірі 3200,00 грн. та 22% соціального внеску безумовно призведе до податкового боргу, штрафних санкцій, а відтак до повного припинення статутної діяльності релігійної організації поза волею вірян та у спосіб не передбачений Конституцією України та Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Волинська Рада Церков просить Вас з розумінням віднестись до нашого прохання щоб релігійні організації мали можливість належним чином виконувати вимоги чинного законодавства в питаннях мінімальної заробітної плати, її оподаткування та сплати соціального внеску.

Частина 2 ст. 22 Конституції України регламентує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Законодавство України про свободу совісті та релігійні організації складається з Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та інших законодавчих актів України, виданих відповідно до нього (ч.2 ст.2 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»).

Враховуючи викладене просимо ініціювати перед Верховною Радою України, Кабінетом міністрів та депутатами Верховної Ради внести зміни до Податкового кодексу України, Законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про оплату праці» в частині визначення оплати праці священнослужителів, церковнослужителів і осіб, які працюють у релігійній організації на виборних посадах із застосуванням погодинної оплати праці без доплати до рівня мінімальної заробітної плати, визначеної законом на відповідний рік та зниження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із 22% до 10% і без доплати до розміру мінімального страхового внеску, встановленого законом та здійсненням тільки річного обліку, нарахування та звітності податків і єдиного внеску, оскільки, релігійна організація за законом подає тільки річну фінансову звітність.

Цим зверненням Волинська Рада Церков підтверджує своє прагнення підтримувати постійний діалог з керівництвом держави, спрямований на утвердження в Україні свободи віросповідання, високих моральних цінностей та на розвиток партнерських відносин між державою та релігійною спільнотою.

16 серпня 2017 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери