Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіВронський Олександр, священик«Кожен священик у своєму житті повинен збудувати храм», – отець Олександр
Статті

«Кожен священик у своєму житті повинен збудувати храм», – отець Олександр

Священик Олександр Вронський. Світлина з сайта Volynpost.com

Нещодавно до Луцька з візитом завітав предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.
Під час свого візиту він заклав капсулу під будівництво нового храму, що знаходиться на бульварі Дружби народів, 16.

Журналісти ВолиньPost дізнались деталі будівництва у отця Олександра, настоятеля парафії Преподобного Іова Почаївського.

– Будівництво храму – надзвичайно відповідальний та серйозний крок. Розкажіть, як виникла ідея та які були перші кроки до мети?

– Ідея виникла у мене давно. Якщо кожна людина у своєму житті повинна збудувати будинок, то кожен священик повинен збудувати храм. Ми довго шукали місце для будівництва, проте більшість з них не підходила. З Божим благословінням потрібне місце знайшлося, знайшлися однодумці, з якими ми і розпочали готувати документи для будівництва. Допомогти мені у цьому взялися депутати Луцької міської ради Микола Яручик, Євген Ткачук, директор СКФ Володимир Цибульський, підприємець Володимир Петрусь, також будівельні матеріали нам надавало підприємство ЛДБК та Людмила Линник, директор цегельного заводу, сприяв нам і міський голова. Ці люди прийняли волю Божу на будівництво храму - за це їм і величезна подяка.

– Чому храм названий саме на честь цього святого?

– Цей храм вирішили назвати саме на честь нашого Волинського святого, Преподобного Іова Почаївського. Адже потрібно прославляти наших, місцевих святих.

– Як відреагували жителі мікрорайону на таку звістку?

– На ЛПЗ немає православної церкви Київського патріархату, тому люди дуже позитивно сприйняли таку звістку, і навіть є такі, які не лише коштами, а й щодня безкоштовно, з власної волі, фізично допомагають у будівництві. Зокрема, є такий парафіянин В`ячеслав Самчук, який з першого дня будівництва працює і навіть шматка хліба за свою роботу не взяв. Кожен намагається долучитися, як може.

Взагалі церква – це збір парафіян, які прославляють Бога, церква – це люди.

– Нещодавно до Луцька приїжджав патріарх Філарет, розкажіть як відбувалася підготовка?

– Усі дуже раділи, що патріарх приїде до нашого храму, адже в нашому місті є тільки три храми, де він закладав капсулу чи освячував дзвони. Звісно, ми дуже готувалися до приїзду святійшого та закликали парафіян, щоб приходили на зустріч. Цим приїздом ми завдячуємо Луцькому і Волинському митрополиту Михаїлу, який за це все домовлявся.

– Знаю, що уже придбано першу ікону, розкажіть про неї.

– Першою ми придбали саме ікону Преподобного Іова Почаївського, адже наш храм на його честь. Вона для нас особлива, оскільки у ній ще й знаходяться мощі святого. Купили ми її за спільні кошти: кошти меценатів, парафіян та просто небайдужих.

– Які Ваші плани на майбутнє?

– Маю мрію створити якісну недільну школу для дітей, яка буде затверджена Міністерством освіти і зможе давати необхідні знання для розвитку релігійного та патріотичного суспільства. Ну і, звісно, якомога швидше закінчити будівництво храму. Вірю, що з Божою допомогою все вдасться!

Volynpost.com

23 червня 2016 р.
Інші статті за рубриками: Луцький міський деканат, Священик Олександр Вронський
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери