Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіКонстантин (Марченко), архімандритСповідь перед Великоднем. ТОП-13 запитань до священика
Статті

Сповідь перед Великоднем. ТОП-13 запитань до священика

Анастасія КАЧИНА Світлина з сайта Volyn24.comУ Великий піст люди йдуть до сповіді. Хтось робить це з примусу, хтось «за компанію», а хтось готується до каяття відповідально, обдумуючи кожен свій вчинок, думку та слово. Однак чимало з тих, хто спішить покаятися в своїх гріхах, не усвідомлює, що таке сповідь і для чого вона потрібна.

Про те, чи можна йти до сповіді під час «жіночих днів», як сповідатися, коли за спиною більше сотні прихожан та чи можна займатися сексом під час посту «Волинь24» розповів речник Волинської єпархії УПЦ КП, намісник Жидичинського монастиря архімандрит Константин Марченко.

ЯК СПОВІДАТИСЯ, КОЛИ ЗА СПИНОЮ СОТНІ ЛЮДЕЙ
В першу чергу треба усвідомити, що ти говориш Богу. Тебе не повинно цікавити, хто і що про тебе думає. Якщо справді важко розслабитися, то варто знайти інший храм, де менше людей. Можете попросити окремої зустрічі з священнослужителем.

ЯК НЕ СЕРДИТИСЬ НА БАБУСЬ, ЯКІ СВАРЯТЬСЯ В ЦЕРКВІ
Чемно попросити вибачення у подібних «ревнителів» благочестя, відійти в сторону й не звертати на них уваги. У нашому монастирі ми робимо зауваження таким «ревнителям», вчимо їх дивитись на себе і не повчати інших прихожан. Для того є священик…

ЧИ МОЖНА СПОВІДАТИСЯ, ЯКЩО НЕ ПОСТИВ
Сповідатися треба кожного разу, коли душа відчуває, що завинила перед Богом, і навіть тоді, коли не дотримувався посту. До посту треба дорости, відчути в ньому потребу. Відтак наше «юнацтво» і незрілість у вірі, не повинно нас відводити від сповіді.

ЧИ МОЖНА ЙТИ ДО СПОВІДІ ПІД ЧАС «ЖІНОЧИХ ДНІВ»
В такі дні жінкам варто утриматись від прийняття Таїнств. Однак, якщо йдеться про ризики для життя жінки чи серйозні проблеми зі здоров’ям, тоді можна.

ТАЄМНИЦЯ СПОВІДІ: ЧИ МОЖНА ДОВІРЯТИ СВЯЩЕНИКУ
Священнослужитель не має права розголошувати людську сповідь, цю сокровенну розмову людини з Богом, в якій він є лиш свідком. Якщо священнослужитель розповів комусь сповідь вірянина, то церковна влада виносить суворе покарання. Це заборона в служінні для такого горе-клірика.

ЯК ЧАСТО ТРЕБА ХОДИТИ ДО СПОВІДІ
Як тільки вам захочеться відчути омріяний мир і спокій, тоді й варто поговорити з Отцем. А поки нема відчуття власної гріховності, неправоти, бажання примиритись з Богом, повернутись до Нього – тоді ще, мабуть, не час. Бо сповідь – це покаяння, а не допит.

Захожани - це ті, які бувають у храмі один раз на рік – це трагедія церкви і, очевидно, вияв поганої нашої праці з людьми…

ПОСПОВІДАВСЯ, ОДНАК ДО ПАСХИ НАГРІШИВ. ЩО РОБИТИ?
Ми грішимо щодня. І продовжуємо грішити після сповіді. Тому слід бути чесним з собою. Зі свого боку треба намагатись змінюватись, прикладати ті зусилля, які залежать від нас, а коли знов і знов будемо падати – не відчаюватись. Як вчив нас Афонський подвижник преподобний Силуан: «Тримай розум у пеклі, і не впадай у відчай». Тобто будь чесним перед Богом і перед собою. Бач, виявляй свій щоденний гріх і постійні падіння, але не відчаюйся, а працюй над собою.

ПОСПОВІДАВСЯ, АЛЕ ОЗВУЧИВ НЕ ВСІ ГРІХИ
Якщо гріх людина затаїла навмисне, тоді гріх лишається несповіданим. Так людина буде відповідати за нього на страшному Суді.

ЯК СТРИМУВАТИ СЕБЕ ВІД ГРІХА ПІСЛЯ СПОВІДІ
Це постійна праця над собою. Неможливо бути християнином один раз в рік, в момент після сповіді і до Пасхи. Християнство - це спосіб життя. Цим слід жити постійно, стримуватись треба постійно, мати покаянний настрій треба постійно.

ДИТЯЧА СПОВІДЬ ТА ПРИЧАСТЯ: ЯК ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, ЩО ТАКЕ ГРІХ
До семи років діток причащають без Таїнства Сповіді. У всіх інших питаннях, священик повинен сам знайти спільну мову з дитятком, пояснити йому, що й до чого.

Православна церква причащає й немовлят. Це велике і життєдайне Таїнство, яке дає можливість людині жити іншим життям, і дітки в цьому сенсі - не виключення.

НЕ ВСТИГ ПОСПОВІДАТИСЯ
Можна піти до сповіді і на Великдень, і після свята. Не треба боятися примітивних дурниць і марновірств, що в Пасхальну ніч не можна причащатись, бо так вчиняють лиш відьми. Суть Божественної Літургії полягає у тому, щоб вірні на ній приймали Святе Причастя, а не просто вистоювали цю службу.

ЧИ МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ СЕКСОМ ПІД ЧАС ПОСТУ
Тим, хто хоче провадити своє життя у благочесті, церква рекомендує стримуватись від тілесних відносин, і більше в ці дні думати про вічну душу.

ЧИ МОЖНА СПАТИ ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Чіткої заборони не існує. За логікою речей, після прийняття Причастя людина, маючи особливий настрій, мала б провести цей день у спокої, віддаючи подяку Богу за все, що Він дарує в житті.

Volyn24.com

31 березня 2018 р.
Інші статті за рубриками: Піст, Архімандрит Константин (Марченко)
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери