Мучеників Мини, Єрмогена та Євграфа (бл. 313). Святителя Йоасафа, єпископа Білгородського (1754). Гемела Пафлогинянина (бл. 361). Преподобного Фоми (X). Блаженного Йоана (1503) та батькiв його – блаженних Стефана (1446) й Ангелiни, правителiв Сербських...
«Доки вони є – Маріуполь житиме»: квітучі троянди у дворі луцького храму вражають красою
Двір кафедрального собору Святої Трійці прикрашають квітучі троянди різних кольорів. Імпровізований розарій став справжньою прикрасою центральної частини Луцька та місцем релаксу. Частина квітів була привезена з Маріуполя, який нині під окупацією.
«Важко сказати, скільки тут є троянд. Точно, близько тисячі. Тут є понад тридцять сортів вітчизняних і польських», – розповідає кандидат мистецтвознавства Тетяна Бокій, стараннями якої й виник цей чудовий розарій.«А ще ж у нас тут ростуть хвойні, кущі самшиту, туї, лаванда та гортензія. Продумували все за кращими зразками європейських парків та квітників. Так сталося, що я багато подорожувала і на власні очі бачили цю красу».
Починалося все у далекому 2012 році. Тоді, пригадує Тетяна Філаретівна, вирішили навести лад у дворі собору. Корчували старі дерева, облаштовували цвинтар, шукали місце для церковного кіоску.
«Усе моє життя пов’язане з цим місцем. Здається, що скільки живу, то пам’ятаю себе тут. Приходила на службу і одного разу звернула увагу, що клумба перед будинком єпархії невпорядкована і на ній, як зараз модно казати, дикороси. Вирішили прийти зранечку і трішки навести лад. Підрізаю, і чую десь зверху лунає: «Слава Богу!» Піднімаю голову, бачу владику Михаїла. Ось так і почали спілкуватися», – усміхається Тетяна Бокій.
Сам розарій почали формувати з 2015 року. «Це була своєрідна данина пам’яті героям Майдану. Троянди нагадували краплини крові, яка пролилася у Києві. Відбирали найкращі сортові квіти. Зупинилися на польських. Ось ці дуже гарні та пишні - «Лінкольн» та «Шопен». А ще за порадою замовили з маріупольського господарства, назву якого я вже й не пригадаю, п’ять сортів. Вони якраз і зустрічають на найбільшій клумбі відвідувачів, які проходять через браму. Дуже міцні, стійкі квіти», – каже Тетяна Бокій.Розповідаючи про долю Маріуполя з моменту повномасштабної війни, Тетяна Філаретівна не стримує емоцій.
«Часом події чи речі здаються випадковими. І потрібно, аби пройшов час, і тоді переконуєшся, що в усьому є певний сенс. Так вийшло і з цими трояндами. Скільки разів думала – могли ж порадити квіти з іншого міста. А ми знайшли їх аж у Маріуполі. І з того часу стільки всього сталося. Дивлюся, як квітнуть наші троянди і думаю: як добре, що вони є. Це означає, що місто буде жити! Колеги зв’язувалися з організацією, звідки квіти приїхали у Луцьк. Хотіли подякувати їм. Нині розсадник не працює, під окупацією… Президент казав про важливість творення Садів Перемоги. Мені здається, що ними можуть бути будь-які рослини: у вазоні, горщику, на балконі чи на городі, підвіконні чи парку. Ось і наші троянди є таким символом. Вірю, що Маріуполь скоро буде вільним, а уся наша Україна стане великим Садом Перемоги!»
- Предметно-тематичні рубрики
- Адміністративно-територіальні
- Єпархія
- Капеланська служба єпархії
- Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
- Деканат монастирів
- Горохівський деканат
- Камінь-Каширський деканат
- Ківерецький деканат
- Луцький міський деканат
- Луцький районний деканат
- Маневицький деканат
- Ратнівський деканат
- Рожищанський деканат
- Старовижівський деканат
- Цуманський деканат
- Шацький деканат
- Волинська православна богословська академія
- Персоналії
- Михаїл (Зінкевич), митрополит
- Філарет (Денисенко), почесний Патріарх
- Александрук Анатолій, протоієрей
- Андрухів Дмитро, протоієрей
- Антонюк Віталій, протоієрей
- Арсеній (Качан), ієромонах
- Близнюк Юрій, протоієрей
- Бодак Роман, протоієрей
- Бонис Іван, протоієрей
- Бучак Михайло, протоієрей
- Вакін Володимир, протоієрей
- Вронський Олександр, священик
- Гринів Богдан, протоієрей
- Гуреєв Іван, священик
- Димитрій (Франків), ієромонах
- Зеленко Іван, протоієрей
- Клочак Василь, протоієрей
- Кованський Артем, священик
- Константин (Марченко), архімандрит
- Коць Сергій, протоієрей
- Лазука Микола, протоієрей
- Левковець Іван, протоієрей
- Ледвовк Сергій, протоієрей
- Лехкобит Віталій, протоієрей
- Лівончук Сергій, священик
- Макарій (Дядюсь), ієромонах
- Мельничук Михайло, протоієрей
- Мицько Володимир, протоієрей
- Мовчанюк Андрій, протоієрей
- Нестор (Олексюк), ієромонах
- Никодим (Смілий), ієромонах
- Пушко Віктор, протоієрей
- Ротченков Андрій, священик
- Савчук Микола, священик
- Святополк (Канюка), ігумен
- Семенюк Іван, протоієрей
- Собко Віталій, протоієрей
- Хромяк Андрій, священик
- Цап Микола, протоієрей
- Цап’юк Микола, протоієрей
- Цилюрик Ігор, протоієрей
- Черенюк Ярослав, священик
- Шняк Василь, протоієрей
- Коць Микола, архідиякон
- Анастасія (Заруденець), ігуменя
- Марія (Ігнатенко), ігуменя
- Гребенюк Віктор
- Савчук Лариса