Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіЧому «УПЦ та що не МП» так боїться закону про перейменування
Статті

Чому «УПЦ та що не МП» так боїться закону про перейменування

Іван СИДОР Будівлі та земельні ділянки УПЦ (МП) на мапі України

Мапа земельних ділянок, якими володіє московський патріархат в Україні (станом на 579 день повномасштабної війни росії проти нас).

Виглядає як кір, або вітрянка на тілі України. Чимось нагадує мапу бомбардувань росією нашої землі. І якщо багато процесів у світі багато в чому залежать від наддержав, то в цій ситуації все залежить тільки від нас і від тих, кому ми довірились.

Ніхто не каже забороняти будь-яку релігійну організацію. Ми вимагаємо, щоб називали все своїми іменами.

Якщо «УПЦ та що не МП» не має відношення до РПЦ, то їм немає причин боятися закону про перейменування. Якщо ж ця Церква все ж має канонічний звʼязок з москвою (а він є), то це має бути зазначено в назві релігійної організації. Наприклад: «московський патріархат в Україні», «російська Православна Церква в Україні».

Наче все зрозуміло і просто, але ми поки «ще не готові». Хвороба не чекає, вона прогресує. І чим швидше почнемо лікування, тим більше шансів на порятунок і видужання. Звісно, якщо ми цього хочемо.

Покажіть мені хоч би 1 таку червону крапку на мапі росії, де б була позначена парафія Української Церкви. Там немає жодної. У нас же – висипка.

Для тих, хто буде доказувати, що «УПЦ та що не МП» не має канонічного звʼязку з РПЦ, то скажіть:

  • згідно з якою канонічною нормою Ви дієте та існуєте, адже ні Томосу про автокефалію, ні в Диптиху Помісних Церков УПЦ МП немає?
  • Якщо ж звʼязок з РПЦ розірвано, виходить, що це розкол. 28 років тисячі священників і вірян чули від представників МПвУ лиш одне: «ви розкольники», «ви безблагодатні». Все пригадую, як в Почаївській лаврі мені жодного разу не продали Святої води чи просфори, бо я «расскольник с Киевскаго Патриархата». Ми Вас так «величати» не будемо, виховання інше.
  • Чому на мапі єпархій РПЦ – усі єпархії УПЦ МП позначені як частина РПЦ?
  • Чому досі частина архієреїв і священників УПЦ МП поминає московського патріарха, а частина ні?
  • Чому представники УПЦ МП з вказівки РПЦ так легко розірвала усі можливі звʼязки з Вселенським Патріархатом? Навіть розірвали Євхаристійне єдання, практично одночасно з москвою. А от на численні звернення українців розірвати звʼязок з РПЦ – немає ніякої реакції?

І ще багато чому, але відповідь буде і так очікувана…

Gorohiv.rayon.in.ua


26 вересня 2023 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери