Преподобного Патапiя (VII). Апостолів вiд 70-ти: Сосфена, Аполлоса, Кифи, Тихика, Єпафродита, Кесарiя та Онисифора (І). Мучеників 62-х iєреїв та 300 мирян, в Африцi вiд арiан потерпiлих (477). Мучениці Анфiси в Римi (V)...
Луцький замковий Архангельський монастир: тут особливо шанують новомучеників ХХ століття
Колишній монастир шаріток, де нині розташований Луцький замковий монастир Святих Архангелів УПЦ КП, є для лучан пам’ятним та святим місцем. Тут покоїться прах тих, хто 1941 року був розстріляний НКВД-кими катами за свою любов до України, в час, коли тут була розташована луцька тюрма. Але це був час, коли будівля застосовувалася не за призначенням, адже сам цей куточок Старого Луцька, що входив у межі Окольного замку, є у першу чергу місцем молитви.
У XIV столітті великий волинський князь Дмитро-Любарт збудував неподалік храм на честь свого небесного покровителя – святого великомученика Димитрія Солунського, який донині не зберігся, а з часом тут постав римо-католицький жіночий монастир ордену бригіток, що діяв у XVII – першій половині ХІХ століття і будівля якого стоїть і досі. Саме тут діє нині православний чоловічий монастир Святих Архангелів. Про його життя “Волинській правді” люб’язно розповів благочинний монастиря ієромонах Арсеній (Качан).
Сама ідея існування у цих стінах монастиря виникла ще у 2000 році, втім здійснити її повною мірою вдалося лише на початку 2007 року. Тоді, якраз на свято Хрещення Господнього – Богоявлення, митрополит (тоді ще єпископ) Луцький і Волинський Михаїл освятив монастир Святих Архангелів та благословив на чернечий подвиг його насельників.
Наразі тут подвизаються шестеро насельників – намісник монастиря ігумен Святополк (Канюка), благочинний ієромонах Арсеній, ієромонах Петро, рясофорний інок Закхей та послушники Василь та Ігор.
Враховуючи те, що ця будова є місцем мученицької смерті патріотів України, головний храм обителі освячений на честь Новомучеників ХХ століття. “Є ще верхній домовий храм на честь святого преподобного Іова Почаївського, де ми звершуємо ранкове і вечірнє молитовне правило”, – розповів отець Арсеній.
Уклад життя в обителі поєднує молитву і послух. Вранці – ранкові молитви, по тому – Божественна Літургія, сніданок, послухи, вечеря і вечірнє богослужіння та вечірні молитви.
Послухи насельники монастиря несуть не такі вже і легкі, адже будова цієї пам’ятки архітектури потребує ремонту. Отож, доводиться штукатурити і шпаклювати, і навіть їздити до лісу по дрова, оскільки газового опалення тут нема.
Як розповів ієромонах Арсеній, у монастирі по-особливому шанують святих новомучеників і сповідників, що постраждали за Православну віру від безбожної влади у ХХ столітті, лунає сугуба молитва за спокій усіх загиблих, за волю і незалежність України, її патріотів.
Сам отець Арсеній подвизається тут з 2008 року. Тоді ж він прийняв чернечий постриг і священний сан. “Я хотів послужити Богу, Українській Церкві, тому і обрав собі цей шлях”, – так відповів він на запитання про те, що спонукало його прийняти монашество.
Нині триває час Різдвяного посту, отож ми також запитали отця Арсенія, що б він порадив у миру живучим православним християнам щодо того, як краще і з користю для душі провести цей період.
“Більше молитися, частіше відкривати Святе Письмо. Дуже гарною духовною практикою є читання Ісусової молитви, що можна робити і йдучи у справах, і на роботі. І менше звертати увагу на мирську суєту”, – порадив ієромонах Арсеній.
Отож, тут, у Старому Луцьку, несе чернечий послух братія Архангельського монастиря, підносячи молитву Богу за місто Луцьк, рідну Волинь та за неньку-Україну.
- Предметно-тематичні рубрики
- Адміністративно-територіальні
- Єпархія
- Капеланська служба єпархії
- Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
- Деканат монастирів
- Горохівський деканат
- Камінь-Каширський деканат
- Ківерецький деканат
- Луцький міський деканат
- Луцький районний деканат
- Маневицький деканат
- Ратнівський деканат
- Рожищанський деканат
- Старовижівський деканат
- Цуманський деканат
- Шацький деканат
- Волинська православна богословська академія
- Персоналії
- Михаїл (Зінкевич), митрополит
- Філарет (Денисенко), почесний Патріарх
- Александрук Анатолій, протоієрей
- Андрухів Дмитро, протоієрей
- Антонюк Віталій, протоієрей
- Арсеній (Качан), ієромонах
- Близнюк Юрій, протоієрей
- Бодак Роман, протоієрей
- Бонис Іван, протоієрей
- Бучак Михайло, протоієрей
- Вакін Володимир, протоієрей
- Вронський Олександр, священик
- Гринів Богдан, протоієрей
- Гуреєв Іван, священик
- Димитрій (Франків), ієромонах
- Зеленко Іван, протоієрей
- Клочак Василь, протоієрей
- Кованський Артем, священик
- Константин (Марченко), архімандрит
- Коць Сергій, протоієрей
- Лазука Микола, протоієрей
- Левковець Іван, протоієрей
- Ледвовк Сергій, протоієрей
- Лехкобит Віталій, протоієрей
- Лівончук Сергій, священик
- Макарій (Дядюсь), ієромонах
- Мельничук Михайло, протоієрей
- Мицько Володимир, протоієрей
- Мовчанюк Андрій, протоієрей
- Нестор (Олексюк), ієромонах
- Никодим (Смілий), ієромонах
- Пушко Віктор, протоієрей
- Ротченков Андрій, священик
- Савчук Микола, священик
- Святополк (Канюка), ігумен
- Семенюк Іван, протоієрей
- Собко Віталій, протоієрей
- Хромяк Андрій, священик
- Цап Микола, протоієрей
- Цап’юк Микола, протоієрей
- Цилюрик Ігор, протоієрей
- Черенюк Ярослав, священик
- Шняк Василь, протоієрей
- Коць Микола, архідиякон
- Анастасія (Заруденець), ігуменя
- Марія (Ігнатенко), ігуменя
- Гребенюк Віктор
- Савчук Лариса