Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіСерпневі священномученики (святі Римські Папи Анфір, Фавій, Стефан Перший, Сикст Другий; диякон Лаврентій)
Статті

Серпневі священномученики (святі Римські Папи Анфір, Фавій, Стефан Перший, Сикст Другий; диякон Лаврентій)

Віктор ГРЕБЕНЮК

У серпні згадуємо п’ятьох священномучеників – римських пап часів ще нероз’єднаного Християнства. Деякі з них займали цей престол зовсім недовго. Святий Анфир (18 серпня), наприклад, пробув єпископом Римським лише кілька тижнів і на початку 236 року загинув мученицькою смертю тільки за те, що не бажав відректися Христової віри. Так само скінчив земну путь його наступник на римській кафедрі – св. Фавій: він став однією з перших жертв гонінь за імператора Деція 250 року. Така ж доля судилася й папі Стефанові Першому (15 серпня), який загинув за Христа 257 року, і його спадкоємцеві Сиксту Другому зі своїм дияконом Лаврентієм (23 серпня) вже наступного року під час хвилі репресій на християн за наказом імператора Валеріана. До речі, святого Сикста зобразив Рафаель на славнозвісному образі «Сикстинська Мадонна».

Цінуймо ж, браття і сестри, часи релігійної свободи, що запанувала у нашій Вітчизні, використовуймо сприятливі обставини для спасіння наших душ і не забуваймо згадати у молитвах цих давніх мучеників за віру.

Волин. єпарх. відом.– 2006.– № 8 (21)

1 серпня 2020 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери