Мучеників Мини, Єрмогена та Євграфа (бл. 313). Святителя Йоасафа, єпископа Білгородського (1754). Гемела Пафлогинянина (бл. 361). Преподобного Фоми (X). Блаженного Йоана (1503) та батькiв його – блаженних Стефана (1446) й Ангелiни, правителiв Сербських...
Написати ікону, щоб урятувати дитину
У Луцьку 21-річний солдат танкового батальйону «Звіробій» Володимир Бабій, у якого четвертий ступінь раку, зайнявся іконописом, щоби менше думати про свою хворобу. Але інша мета – ще вища: деякі образи він виставляє на продаж, а виручені кошти передає на лікування п’ятирічного Данилка Хахули. У хлопчика теж рак – гострий лімфобластний лейкоз. Зараз дитина проходить дуже складну хіміотерапію, батьки щотижня витрачають на лікування до 12 тисяч гривень. Хоча й стан Володі теж складний. Але він тримається і зміцнює вірою своє життя. А допомагає йому в іконописі айдарівець Руслан Кашаюк, якому теж дав сили жити саме іконопис.
Руслан Кашаюк, який захищав Україну у складі «Айдару», від найменшого показує Володі техніку іконопису на склі. Це не повністю його самостійна робота: Володя акриловими фарбами копіює на склі, закріпленому в рамку, контури роздрукованого образа. Ця техніка подібна до калькування. Але й це вимагає певної уваги і великого терпіння: де треба жирніше навести, де тонше... Володя – здібний учень, і йому все вдається. Його перша ікона – Богородиці. Наступний образ – святого Петра. Руслан розповідає, що не планував його брати, вийшло само собою, і в цьому вбачає Промисел Божий. Петро, каже, – то камінь віри, і просить Володю лишити другий образ собі, щоби апостол Петро завжди оберігав бійця.
Уперше Володимир спробував себе в сакральному мистецтві ще до війни. Але Майдан і фронт перервали захоплення. Каже, дуже сподобалося, бо багато позитиву. Коли син уже в лікарні повернувся до іконопису, то наче змінився, тішиться мама Ольга Оболончик:
– Більше радості і якийсь такий піднесений. Нібито у нього з’явилися зовсім інші крила. І йому набагато краще.
І Руслан, і Володя повернулися з війни зі зламаним здоров’ям. Айдарівець після контузії втратив мову, розвідник Володя внаслідок ураження хімічною зброєю дістав рак, що потягнуло тривале лікування.
– У мене була криза, після контузії мову відняло, – згадує Руслан Кашаюк. – Я був у дуже важкому стані, майже німий. Я кожне слово витискав з себе.
–Різні снаряди прилітали, навіть такі, яких ми ніколи не бачили, – підтримує розмову Володимир Бабій. – Я підозрюю, що це внаслідок хімічної зброї, через яку багато хлопців отримали такі захворювання. Коли мене привезли в онкодиспансер, я важив 57 кілограмів, тобто все було дуже погано, зараз набагато краще.
Рятуватися від самотності й нерозуміння в суспільстві обом допомагають волонтери й друзі. Не впасти духом, не зламатися морально і психічно допомагають віра та іконопис. І вже наступного дня Володя намалював святого Миколая. Це, кажуть хлопці, така дяка небесним заступникам за їхнє життя.
– Ми усвідомлюємо, яка сила зберегла, – каже Руслан. – Я не розумію, як лишився живим. То значить, якась сила зберегла.
Зараз Руслан – студент Українського католицького й Східноєвропейського національного університетів, Володимир в онкодиспансері проходить променеву терапію.
– Пухлина велика, – розповіла променевий терапевт Волинського онкодиспансеру Тетяна Василюк, – протяжністю 10 на 8 см. Глибоко в голові. Зачеплені структури носоглотки з поширенням на гортаноглотку, на нижню границю очниці, на крило-піднебінну черепну ямку. Всю цю площу ми зараз беремо в зону опромінення. Є метастатичне ураження лімфатичних вузлів, глибокі підщелепні й верхньошийні лімфатичні вузли. Але я вірю, що ми допоможемо йому.
Опромінення, каже Руслан, переносить більш-менш нормально, почувається легше. І це сприймає як знак і обов’язок, що комусь теж має допомогти. Саме Руслан розповів Володі про п’ятирічного земляка Данилка Хахулу. Погодилися рятувати малого разом. Першу ікону виставив на продаж і вторгував 1300 гривень. Її купила волонтерка Наталія Ариванюк.
– Я думаю, що в мене все буде добре, мені вже набагато краще. І хай йому теж стане набагато краще, як мені, – просить у Бога Володя Бабій.
Тим часом аналізи Володі відправили в клініки трьох країн. Зараз він сам чекає висновків лікарів і суми, яку треба на його одужання. Тетяна Василюк каже: відмовлятися не можна, бо за кордоном можливості більші. А поки що... Поки що – іконопис і підтримка різних людей. Навіть добре слово на його сторінці у «Фейсбуці» неймовірно втішає Володимира. А коли ще й прийдуть до нього в палату, він міцніє у вірі в перемогу над раком.
Хто згодиться допомогти маленькому Данилкові, може переказувати кошти на картку Приватбанку: 4731 2191 0390 5232 на ім’я Хахули Лілії Заулівни.- Предметно-тематичні рубрики
- Адміністративно-територіальні
- Єпархія
- Капеланська служба єпархії
- Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
- Деканат монастирів
- Горохівський деканат
- Камінь-Каширський деканат
- Ківерецький деканат
- Луцький міський деканат
- Луцький районний деканат
- Маневицький деканат
- Ратнівський деканат
- Рожищанський деканат
- Старовижівський деканат
- Цуманський деканат
- Шацький деканат
- Волинська православна богословська академія
- Персоналії
- Михаїл (Зінкевич), митрополит
- Філарет (Денисенко), почесний Патріарх
- Александрук Анатолій, протоієрей
- Андрухів Дмитро, протоієрей
- Антонюк Віталій, протоієрей
- Арсеній (Качан), ієромонах
- Близнюк Юрій, протоієрей
- Бодак Роман, протоієрей
- Бонис Іван, протоієрей
- Бучак Михайло, протоієрей
- Вакін Володимир, протоієрей
- Вронський Олександр, священик
- Гринів Богдан, протоієрей
- Гуреєв Іван, священик
- Димитрій (Франків), ієромонах
- Зеленко Іван, протоієрей
- Клочак Василь, протоієрей
- Кованський Артем, священик
- Константин (Марченко), архімандрит
- Коць Сергій, протоієрей
- Лазука Микола, протоієрей
- Левковець Іван, протоієрей
- Ледвовк Сергій, протоієрей
- Лехкобит Віталій, протоієрей
- Лівончук Сергій, священик
- Макарій (Дядюсь), ієромонах
- Мельничук Михайло, протоієрей
- Мицько Володимир, протоієрей
- Мовчанюк Андрій, протоієрей
- Нестор (Олексюк), ієромонах
- Никодим (Смілий), ієромонах
- Пушко Віктор, протоієрей
- Ротченков Андрій, священик
- Савчук Микола, священик
- Святополк (Канюка), ігумен
- Семенюк Іван, протоієрей
- Собко Віталій, протоієрей
- Хромяк Андрій, священик
- Цап Микола, протоієрей
- Цап’юк Микола, протоієрей
- Цилюрик Ігор, протоієрей
- Черенюк Ярослав, священик
- Шняк Василь, протоієрей
- Коць Микола, архідиякон
- Анастасія (Заруденець), ігуменя
- Марія (Ігнатенко), ігуменя
- Гребенюк Віктор
- Савчук Лариса