Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті16 жовтня – священномученика Діонисія Ареопагіта, єпископа Афінського
Статті

16 жовтня – священномученика Діонисія Ареопагіта, єпископа Афінського

Віктор ГРЕБЕНЮК Священномученик Діонисій Ареопагіт, єпископ Афінський

Книга діянь апостольських оповідає нам, що Павло, бувши в Афінах, центрі науки й культури античності, у якому тіснилися статуї грецьких божеств, через натхнення Святим Духом і проповідував про Єдиного Бога. Подивовані цим навчанням, деякі філософи привели апостола до Ареопагу – пагорба на честь бога війни Арея, де збирались афіняни для розгляду судових справ і наукових дискусій. І тут учень Ісуса промовив знамените казання, після якого «деякі мужі, приєднавшись до нього, увірували; між ними був Діонисій Ареопагіт...» (Діяння, 17:34), на той час – управитель міста.

Цей Божий угодник став єпископом перших афінських християн, згодом – просвітителем Галлії (Франції) і загинув мученицькою смертю в Лютеції, як тоді називався Париж, 96 року.

До нас дійшла його «Повість про святого Карпа і двох грішників». Пам’ять же про Діонисія трималася так міцно, авторитет його був такий великий, що коли в XI ст. якийсь беззвісний монах написав знамениті трактати «Про небесну ієрархію», «Про церковну ієрархію», «Про імена Божі», то підписався Діонисієм Ареопагітом і під цим ім’ям рукописи довго ходили із рук у руки. Та й нині, хоча вже давно відомо, що ці праці не належать особі з Діянь апостольських, їх з особливої поваги до першого єпископа Афінського часто називають творами Діонисія. А ми всі цього дня промовляємо: «Священномучениче Діонисію Ареопагіте, моли Бога за нас!»

Волин. єпарх. відом.– 2008.– № 10 (47)

16 жовтня 2020 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери