
Похвала Пресвятої Богородиці (субота акафісна)
Мученика Хрисанфа і мучениці Дарії (283) та з ними мучеників Клавдія, трибуна, Іларії, дружини його, Ясона і Мавра, синів їхніх, Діодора, пресвітера, і Маріана, диякона. Мученика Панхарія (бл. 302)...
Разом з тим, на жаль, до нас приходять із Заходу і негативні явища. Серед них – «свято» нечистої сили хеловін. Зародившись у язичницькі часи в кельтських племенах, воно довго побутувало в Європі, з масовою еміграцією ірландців і шотландців до Америки перетворилось на частину американізму, а нині, в епоху глобалізації, стало просуватися по світу як елемент американізації національних культур.
Декому здається, що хеловін – то лише гра із використанням жахливих масок і костюмів, тож, мовляв, нічого гріховного, демонічного в цьому нема. Насправді ж основа хеловіну – поклоніння дияволу і його прислужникам, що нині набуло начебто карнавального вигляду. Бо сатана не тільки «ходить, рикаючи, наче лев» (1Пет. 5:8), а й рядиться в різні одежі, аби привабити багатьох.
Ще недавно хеловін був відомий у нас лише в середовищі іноземців, завсідників «елітних» вечірок. Останніми ж роками набув характеру епідемії: день нечистої сили масово й відкрито стали відзначати у відпочинкових комплексах, ресторанах і кафе, вищих навчальних закладах, подекуди навіть у школах і дитячих садках. Обслуговуючий персонал, студентів і школярів, усупереч їхнім християнським переконанням, змушують брати в цьому участь.
Закликаю вас, дорогі у Христі, не бути самим серед учасників хеловіну, не примушувати й не радити іншим – чи колегам, чи друзям, чи підлеглим. Краще відроджуйте українські культурні традиції, в яких прославляємо Бога і свою Батьківщину.Будьмо пильні, бо ворог роду людського не спить і використовує будь-які можливості, аби збити нас зі шляху до Небесного Царства!