Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗверненняЗвернення митрополита Михаїла до митрополита Володимира, єпископа Нафанаїла, духовенства та мирян єпархій УПЦ (МП) у Волинські області
Документи

Звернення митрополита Михаїла до митрополита Володимира, єпископа Нафанаїла, духовенства та мирян єпархій УПЦ (МП) у Волинські області

Христос воскрес!

Ваше Високопреосвященство, Ваше Преосвященство, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Враховуючи багатолітні прагнення українського народу мати єдність віри, нації, держави, та у зв’язку з офіційними повідомленнями про кроки, здійснені протягом останнього часу Президентом та Верховною Радою України щодо початку процесу визнання української церковної автокефалії Константинопольською Матір’ю-Церквою і проголошення відповідного Томосу Вселенського Патріарха Варфоломія, звертаємось до вас із таким.

Уперше за період незалежності України можемо спостерігати, що не лише на словах, але й на ділі розпочато реалізацію прагнень українського суспільства мати Єдину Помісну Православну Церкву, незалежну від закордонних духовно-політичних центрів і водночас визнану Вселенським Православ’ям.

Як відомо, Церква Христова – єдина, бо вона одне духовне тіло, має одного главу – Христа й живиться одним Духом Божим. Вона має одне і те саме Божественне вчення, одні й ті самі таїнства. Існування ж окремих помісних православних Церков не порушує єдності Церкви. Бо автокефалія – лише адміністрування на певній території. Автокефальна Церква є частиною світової православної спільноти, але, разом із тим, ієрархічно не підпорядкована іншій Церкві.

Упевнений, що більшість із вас є не лише добрими пастирями, благочестивими православними християнами, але й щирими патріотами, які вболівають за долю Батьківщини – України. Багато хто з вас під час російської агресії молиться саме за українських воїнів, допомагає їм і не погоджується з імперськими штампами «русского мира».

Ви неодноразово публічно декларували бажання до єдності Церкви в Україні. Зараз настав найсприятливіший час, аби слова і наміри підтвердити конкретними діями.

Закликаю вас підтримати звернення Президента Петра Порошенка та Верховної Ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія, долучитися до спільних зусиль, спрямованих на подолання церковного розділення, бо єдність Церкви є духовною основою будь-якої держави і дасть поштовх до консолідації всього українського суспільства.

21 квітня 2018 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери