Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПосланняРіздвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Різдвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Христос народився!
Дорогі брати і сестри!

Христос рождається – славте!
Христос із небес – зустрічайте!
Христос на землі – величайте!

Ірмос канону Різдва Христового

Незважаючи на сумні події в нашій державі, коли український народ боронить цілісність та незалежність своєї Батьківщини, ми святкуємо Христове Різдво – величне торжество всього християнства. Сталося велике чудо, на яке тисячоліттями чекали старозавітні праведники, про яке провіщали пророки. Бог явився людям во плоті: будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Величний і незбагненний Бог не тільки наблизився до людини, але і з’єднався з людською природою, щоб знищити гріх і смерть.

Різдво Христове – це подія, що сталася в часі, але має силу вічності. Син Божий не просто наблизився до людини, але й ототожнився з нею. Він відродив у нас гідність людини, створеної на образ і подобу Божу (Бут. 1, 26). Сам став людиною, поклавши початок оновленню світу, початок новому благодатному спілкуванню з Богом. Відомий православний богослов XIV століття святий Миколай Кавасила навчає, що Христос «перший і єдиний, хто показав нам істинну й досконалу людину». Відтоді кожен, хто шанує Бога, повинен шанувати і людину, а хто принижує людину, той ганьбить і Бога, Який прийняв нашу природу.

Різдво Ісуса Христа є глибокою таємницею, волею небесного Отця та великою загадкою для людей, бо складно збагнути людям народження вічного Бога як людини і через людину.

Як вифлеємські пастухи, що віднайшли в яслах живого Бога, так і ми сьогодні стоїмо перед Господнім обличчям, сповнюючись Його миром. Народження Христа в чудесний спосіб запевняє кожного із нас у Його присутності серед випробувань і викликів нашого життя. Його народження – це знак надії серед лихоліття війни, недуг, страждань та сумнівів. Відкриймо свої серця на Його надію, вірмо у Його любов, бо завдяки їй Він сам прийшов у світ, аби нам дарувати спасіння.

Різдвяні церковні піснеспіви і народні колядки, що прославляють народження Богонемовляти, радісною звісткою осявають наше життя, незважаючи на війну й буденні турботи. У цих піснеспівах із дитячою щирістю і чистотою відображається душа нашого боголюбивого народу, його віра, його вікові надії та сподівання, радість зустрічі з Тим, Хто явив світу путь, істину і життя (Ін. 14, 6).

Прихід Божого Сина на землю змінює людське розуміння волі Творця. Крім видимого світу, в якому ми живемо, який відчуваємо, є ще невидимий, але реальний духовний світ, у який входимо через сповнення Божої волі.

Дослухаючись до євангельського благовістя і розмірковуючи над таємницею Боговтілення, ми відкриваємо для себе багатство благості, лагідності та довготерпіння Господнього (Рим. 2, 4) і разом з тим вчимося бути вдячними нашому Спасителеві за те, що «ми пізнали любов, яку має до нас Бог, і увірували в неї» ( 1 Ін. 4, 16).

Різдво Христове 2023 року ми зустрічаємо не лише з радістю, але й з тривогою в душі. Радісна новина – бо Різдво Христове приходить у наші оселі й парафії, але повномасштабна кровопролитна війна московії проти України, яка триває з 2014-го року, тривожить наші серця.

Особливо в ці святкові дні наші думки та молитви линуть за наших мужніх воїнів, які боронять нашу землю, захищають мир і спокій наших осель. Ми співчуваємо всім, хто втратив своїх рідних, – наших Героїв, і запевняємо, що вони назавжди залишаться у пам’яті та історії нашого народу.

Славлячи новонародженого Христа, припадімо ж разом із простими пастушками та мудрими волхвами до Його ясел. Славмо Його втілення та радіймо спасінню, що прийшло для кожного із нас.

Вітаю вас всечесні отці, дорогі брати і сестри – волиняни, відважні воїни захисники України із Різдвом Христовим, яке ми разом із більшістю європейців починаємо святкувати 25 грудня, а також із Новим 2023-м роком! Бажаю, щоб це Новоліття було для всіх сповнене милості Божої, отримання перемоги над московитським агресором, щоб запанував довгоочікуваний мир у нашій волелюбній Україні і збулася мрія всіх українців – об’єднатись у велику, єдину Православну Церкву.

Вітаю народних депутатів України від Волині: Ігоря Палицю, Степана Івахіва, Ірину Констанкевич, Ігоря Гузя, В’ячеслава Рубльова, Валерія Стернійчука. Вітаю голову Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, голову Волинської обласної ради Григорія Недопада і весь депутатський корпус, луцького міського голову Ігоря Поліщука, голів районних державних адміністрацій, міських рад, голів об’єднаних територіальних громад і сільських старост із різдвяними та новорічними святами. Молитовно бажаю вам мудрості, відваги й відданого служіння своєму народові в цей непростий і тривожний для нашої держави час.

Бог миру і благодаті нехай дарує всім нам міцну віру та вселяє надію на швидку перемогу над ворогом.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.


Христос народився! Славімо Його!

З ласки Божої
Михаїл, митрополит Луцький і Волинський

Різдво Христове 2022/2023 р.
м. Луцьк

20 грудня 2022 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери