Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПосланняПасхальне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Пасхальне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Христос Воскрес!
Дорогі брати і сестри!

Чого шукаєте Живого між мертвими?
Нема Його тут, Він воскрес.
Лк. 24, 5–6

Радісним привітанням наповнює нас ця хвилююча новина, яку найперше від ангела почули жінки-мироносиці, прийшовши за юдейським звичаєм помазати миром тіло померлого Ісуса. «Підіть швидше, скажіть ученикам Його, що Він воскрес із мертвих…» І від печери Гробу Господнього рушили вони у світ, аби з кожним поділитися цією ангельською звісткою.

Сьогодні православний світ святкує великий день Воскресіння Христового – як запоруку перемоги правди і світла, торжества життя над темними силами пекла і зла.

Першим словом воскреслого Ісуса Христа було – «Радуйтеся!» І це не тільки тому, що вірні побачили живим свого Вчителя, а й тому, що переможено смерть у людській природі. В особі воскреслого Спасителя людська природа визволилася від гріха і смерті. Ми повинні безмежно дякувати Богові за те, що Він Своїм воскресінням із мертвих утверджує в нас віру в наше безсмертя і в майбутнє блаженне життя.

Воскресіння Христове відкрило нам шлях до всезагального воскресіння. Тілесна смерть для нас стала тимчасовим явищем. Хресні страждання Ісуса Христа і Його воскресіння стали підґрунтям зіслання Святого Духа і заснування Церкви. Як нам сьогодні не радіти і не дякувати Богові за Його велику й жертовну любов до нас, грішних! Адже любов Божа відродила нас для життя вічного.

Великодня радість, радість Воскресіння має бути в душі християнина завжди, але зберегти її може тільки чисте й непорочне серце. Духовна радість досягається ціною духовного подвигу. Та путь, якою вела нас свята Церква до світлого торжества Пасхи, є образ такого подвигу і сходження. У час Великого посту Церква закликала нас до покаяння в гріхах, до оновлення розуму й серця, повернення до свого Небесного Отця, до залишеної нами Отчої домівки. У дні Страсного тижня вона відкрила нам у хресних стражданнях і смерті безмірну любов Божу до грішної людини й тим нагадала нам, що людський рід може спастися тільки жертовною любов’ю. Радість Воскресіння Христового – завершення і наслідок цього подвигу.

Воскресіння Христове є найсильнішим свідченням Божества Ісуса Христа, істинності Його вчення, спасенності Його смерті та величі Його благодатних дарів. Якщо Христос воістину воскрес із мертвих, то це означає, що Він – Син Божий, істинний Бог наш і Спаситель.

Щоби звершити спасіння, Творець із великої Своєї любові приніс у жертву Самого Себе. Він перетерпів великі страждання, хресну смерть і воскрес на третій день. Тому для християн немає головнішої істини, як істина воскресіння Спасителя. У майбутньому всіх нас чекає загальне воскресіння. Після воскресіння Христа ті, що завершили земну путь у вірі й надії на Божу милість, не сходять до пекла, а йдуть до Царства Небесного, де нема ні скорботи, ні страждання, а вічне блаженне життя.

Ми віруємо, що Ісус Христос не тільки наш Божественний Учитель, Він – Бог усемогутній, Який силою Свого Божества воскрес із гробу. Воскресіння Христове – найбільше чудо, яке здійснив Господь у дні Свого земного подвигу. Через тих, хто Його бачив, Він залишив свідчення істини Свого воскресіння. Бувши очевидцями, апостоли записали в Євангеліях і Посланнях про явлення воскреслого Христа, і радість бачення Його через Писання дійшла й до нас.

Сьогодні українська держава та її народ переживає нелегкі часи. Порушуючи міжнародні угоди, війська Росії стоять на території суверенної України. Ми молимось і надіємося, що влада Росії схаменеться і зупинить агресію проти нашої країни. Воскреслий Господь у сьогоднішній складний для Вітчизни час нехай береже нас у єдності й любові, благословить миром весь український народ. Уся наша надія – на Всевишнього, особливо у ці Великодні свята, коли Син Божий Своїм воскресінням засвідчив перемогу добра над злом, правди над неправдою.

Дорогі брати і сестри! Від усієї душі вітаю вас із Воскресінням Христовим. Зичу всім міцного здоров’я, родинного щастя. Щиро поздоровляю очільників Волинської обласної державної адміністрації, обласної ради, Луцьку міську раду, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних і сільських рад зі святом Пасхи Христової та молитовно бажаю мудрості, злагоди, терпіння і допомоги Божої у відповідальному служінні своєму народові.

Нехай Ісус Христос, Який воскрес із мертвих, оберігає нас у єдності й любові, дарує нам пасхальну радість, пошле українському боголюбивому людові мир, а Українській Церкві – єдність.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!

З ласки Божої
+ Михаїл, митрополит Луцький i Волинський
Пасха Христова 2017 р.
м. Луцьк

7 квітня 2017 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери