Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПосланняРіздвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Різдвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Христос народився!
Дорогі брати і сестри!

Нині все сповнилося радістю:
Христос народився від Діви.
Стихира на Різдво Христове

Такими богонатхненними словами щороку закликає нас Православна Церква зустрічати Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Цю надзвичайну подію ми святкуємо з великою радістю та духовним піднесенням. Немає більшого щастя, як жити з Богом і насолоджуватися Його вічною славою і благодаттю. В цій духовній події міститься радість усіх племен і народів світу.

Різдво Христове – це подія, що сталася в часі, але має силу вічності. Син Божий не просто наблизився до людини, але ототожнився з нею. Сам став людиною, поклавши початок оновленню світу, початок новому благодатному спілкуванню з Богом. Народжений Господь вказав нам мету і сенс буття, бо Він – наша Істина, і Життя, і Шлях нашого спасіння (Ін. 14:6). Ісус Христос дав людству Свою віру, любов, науку у славі і прикладі, вказавши дорогу до спасіння. Він дав кожній людині можливість каятися, спасатися й увійти до Царства Небесного. Створив Господь також Церкву Свою, яку сили пекельні не можуть перемогти і ніколи не переможуть (Мф. 16:18).

Різдво Христове знову нагадує нам, що до нас завітав Син Божий, Спаситель світу. Він відродив у нас гідність людини, створеної на образ і подобу Творця (Бут. 1:26). Він приніс нам світло Божої правди, тобто світло святої віри, обдарував нас новим, християнським життям, яке є запорукою нашого майбутнього вічного життя і щастя в Небі. За покликом нашого віруючого серця радіймо, тому що народився Богомладенець Христос, Який є нашим Господом і Спасителем, та прославляймо Його ангельською піснею: «Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2:14). Через Різдво Христове ми знову повертаємось до безпосереднього й повного спілкування з Богом, оскільки Всевишній зійшов на землю, щоби спасти всіх і через віру вселитися в наші серця (Еф. 3:17–19).

Святе Писання свідчить про Христа як про людину, що дивувала сучасників святістю Свого життя, яке не могло не викликати у людей захоплення і подиву. Особа Христа зображається такою, якої не було серед смертних людей. Минають тисячоліття, а Христос назавжди залишається єдиним бездоганним втіленням усіх чеснот і добрих якостей людини.

Спаситель заповів нам, «щоб усі були єдине» (Ів. 17:21). Останнім часом знову багато говориться і робиться в напрямку об’єднання Українських Православних Церков. Ідея створення в Україні єдиної Помісної Церкви має широку підтримку в суспільстві. Вирішення тривалого внутрішньоцерковного поділу через визнання Київського Патріархату як Помісної Української Православної Церкви сприятиме духовній консолідації нашого народу, переважна більшість якого сповідує Православ’я. Незважаючи на те, що в країні більше як два роки триває війна, держава впевнено крокує до нового життя, а віруючий люд – до створення своєї Помісної Церкви.

У цей день Різдва Христового сердечно вітаю всіх вас, дорогі браття і сестри, з великим християнським святом і Новим 2017-м роком. Бажаю всім міцного здоров’я, Божого благословення і помочі у вашому повсякденному житті.

Вітаю голову Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю і весь депутатський корпус, луцького міського голову Миколу Романюка, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних і сільських рад із різдвяними та новорічними святами і молитовно бажаю мудрості, єдності й відданого служіння своєму народові.

У це велике свято миру й любові просімо благословення Всевишнього на кращу долю для нашої матері України. Хай Син Божий, що народився у Вифлиємі, благословляє наші мрії й добрі наміри.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.

Христос народився! Славімо Його!

З ласки Божої
+ Михаїл, митрополит Луцький і Волинський

23 грудня 2016 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери