Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПосланняРіздвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Різдвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Христос народився!
Дорогі брати і сестри!

Незважаючи на сумні події в нашій державі, коли український народ боронить цілісність та незалежність своєї Батьківщини, ми святкуємо Христове Різдво – величне торжество всього Християнства. Сталося велике чудо, на яке тисячоліттями чекали старозавітні праведники, про яке провіщали пророки. Бог явився людям во плоті: будучи Творцем світу, принизив Себе і став людиною. Величний і незбагненний Бог не тільки наблизився до людини, але і з’єднався з людською природою, щоби знищити гріх і смерть. Кожний із нас хоче жити в любові, мирі, радості й добробуті, та притому хоче жити вічно. А цього досягти неможливо, не подолавши гріх і смерть.

Син Божий прийшов на землю, аби примирити людину з Богом. Прагнення миру завжди хвилювало і хвилює все людство. Де і в Кого шукати нам цього миру? Апостол Павло говорить: Христос «є мир наш» (Еф. 2:14). Це Він, оспіваний ангелами в різдвяну ніч, приніс на землю благословенний мир для людей доброї волі.

Різдво Христове – це свято Божої любові, яке звіщає про те, що ми всі є дітьми Божими і спадкоємцями Його Небесного Царства. Бо на те став Ісус Сином Людським, щоб ми змогли стати синами Божими. Відзначаючи Різдво Христове, Церква нагадує нам про те, що Творець не залишав і тепер не залишає світ у цілому та кожну людину зокрема без Своєї любові й опіки.

Народження Сина Божого є великою і незбагненною таїною, недосяжною не тільки для людей, а й для ангелів, бо й ангели дивуються, як Невидимий став Видимим, Неосяжний став Осяжним, Безтілесний став Тілесним (1 Тим. 3:16). Цю священну і таємничу подію Церква оспівує такими словами: «Сьогодні Христос народжується у Вифлиємі від Діви; сьогодні Безпочатковий починається і Слово втілюється, небесні сили радуються і земля з людьми веселиться; волхви дари приносять, пастухи про чудо повідають, а ми повсякчасно виголошуймо: “Слава Богові на Небі й на землі мир, над людьми Боже змилування” (стихира свята). Хоч тайна Боговтілення є недосяжною для людського розуму, але вона відкриває кожному віруючому серцю, що з нами Бог і ми з Богом. Різдво Христове навіки з’єднало людину зі Всевишнім.

Нині Православна Церква згадує той час, коли Ісус Христос, Син Божий, народившись від Пресвятої Діви Марії, зійшов із Неба на землю для того, щоб нас возвести на Небо, щоб духовно відродити людство. Ми радіємо і торжествуємо, бо втілений Син Божий відкрив нам тайни життя світу і людини. Через Нього ми знаємо про створення світу волею всемогутнього Бога, знаємо про те, що Божественний Промисел керує світом і кожною людиною, що кожен із нас має безсмертну душу, що є вічне життя, що всі люди рівні, браття між собою і діти Божі. Господь навчив нас любити одне одного.

Народжений Спаситель сповістив людству, що земне життя – це сходинка до вічного життя. Це благовістя дає натхнення людині на земні труди і допомагає їй долати життєві випробування. Віра в жертовну любов Творця до Свого творіння, любов, що прийшла через прийняття людської плоті та хресну смерть, а також учення про Ісуса Христа, через Якого Бог навічно з’єднався зі створеною Ним людиною і підніс її через Боговтілення до стану обоження, є найважливішою істиною православної віри, основним християнським догматом, спільним для всього християнського світу.

Незважаючи на перешкоди, наша держава поступово і впевнено прямує в Європу. Немає сумніву, що майбутнє України – в колі європейських держав. Нехай Ісус Христос, Який народився у вифлиємських яслах, благословить, щоб ця мрія незабаром здійснилась.

Улюблені в Господі брати і сестри! Вітаю вас із Різдвяними святами. Бажаю всім миру, здоров’я і Божого благословення в новому році.

Вітаю голову Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю і весь депутатський корпус, луцького міського голову Миколу Романюка, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних і сільських рад із Різдвяними та новорічними святами і молитовно бажаю мудрості, єдності, щирого служіння своєму народові.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.

Христос народився! Славімо Його!

З ласки Божої
+ Михаїл, митрополит Луцький і Волинський

22 грудня 2015 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери