Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення Луцького міського деканату з приводу проблеми вейпінгу
Документи

Звернення Луцького міського деканату з приводу проблеми вейпінгу

Дорогі браття і сестри!

У сучасному світі стало популярним палити вейп, щоб не завдавати шкоди здоров’ю цигарками, але чи дійсно це так?

"Це модно, незвично, круто – парити вейп", – вважають підлітки. Справді, замість сигаретного диму – приємний аромат. Чому б і ні? Але вейп – лише данина моді і бажання наслідувати тим людям, які є для дітей авторитетом. Підлітки дуже швидко потрапляють під вплив оточення, хоча у них немає природної потреби в курінні.

"Ми не куримо, а паримо. І це не так шкідливо", – переконані багато курців. Але вони забувають про те, що наші легені взагалі не призначені для вдихання як парів, так і диму. Особливо якщо це відбувається регулярно.

Якщо говорити про вейпи, то варто знати, що входить в його склад:

По-перше, це пропіленгліколь – речовина, що міститься в багатьох продуктах побутової хімії. До того ж немає даних, що вона абсолютно безпечна.

По-друге, в вейпі є гліцерин. Однак на даний момент шляхом досліджень поки не доведено, що відбувається при його згоранні. Тобто що вдихає людина? Чи виділяються шкідливі речовини чи ні? По-третє, до складу вейпу входять ароматизатори, які можуть викликати алергію. Крім того, людина сама вибирає різні добавки для вживання. Курці просто забувають: все, що потрібно легеням – це чисте повітря.

Біблія ніколи прямо не згадувала про паління. Проте, все-таки, є декілька розділів, які безпосередньо торкаються цього. По-перше, Біблія рекомендує нам не дозволяти нашим тілам бути підвладними чому-небудь. 1 до Коринфян 6:12 стверджує: «Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно». Немає сумнівів у тому, що куріння – це серйозна залежність. Далі, у тому ж уривку говориться: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» (1 до Коринфян 6:19-20). Паління, без сумніву, завдає шкоди нашому здоров’ю.

За статистикою у США зафіксовано 2506 випадків госпіталізації внаслідок захворювань легенів, пов’язаних з курінням вейпа. Станом на 17 грудня люди загинули у 28 штатах США, округу Колумбії та двох територій США, їх вік становив від 17 до 75 років.

Український уряд пропонує прирівняти електронні сигарети й вейпи до тютюнових виробів, обмежити їх рекламу й заборонити курити в громадських місцях, хоча донедавна вейпи не вважались тютюновими виробами і неповнолітні могли безперешкодно їх придбати.

Складники вейпу - пропіленгліколь та гліцерин,разом з наповнювачами та нікотином (якого може не бути) випаровуються, утворюють формальдегід та акролін- токсичні сполуки.

Ураження легень - вейп-асоційовані легені- подібні до попкорну- тому їх називають «попкорнові легені».

Паління це одна з форм ідолопоклонства. Раніше іноземними племенами це було одна з форм поклоніння природним божествам, а тепер це одна з форм догоди собі!

Тому звертаємося до вас, улюблені у Христі, з настійним закликом: Не піддавайтеся новим спокусам, не впускайте в життя нового господаря який поневолить вас , та доведе до згуби тіла , а можливо і душі через залежність від згубної пристрасті!

26 грудня 2019 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери