Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення митрополита Луцького і Волинського Михаїла до духовенства та вірних Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
Документи

Звернення митрополита Луцького і Волинського Михаїла до духовенства та вірних Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату

У доленосний для майбутнього Православної Церкви в Україні час, питання якої вийшло далеко за межі внутрішніх інтересів, а чим далі, тим більше стосується загальноправославного діалогу, звертаюся до вас із закликом до плекання християнської любові, всепрощення. Пошук того, що нас об’єднує, а не того, що роз’єднує, вимагає зректися свого, накинутого ззовні егоїстичного прагнення поквитатися за старі образи, висловити все те негативне, що накопичувалося і збиралося роками, немовби підливаючи масла у вогонь протистояння і поділу.

А чи є нам насправді що ділити, накидати ярлики, сторонитися один одного? Чи не по одній землі ходимо і чи не одного Бога хвалимо?!

Будьмо тими, хто йде назустріч першими, з доброї волі, а не тими, хто на неї приводиться силоміць або через безвихідь, затаївши в серці злобу. Невипадково апостол Павло закликає: «Не забувайте також добродійності і спілкування, бо такі жертви благоугодні Богу» (Євр. 13, 16).

Наріжним каменем міжправославного діалогу в Україні сьогодні мають стати слова Господньої молитви: «І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим» (Мф. 6, 12), а не старозавітний принцип «око за око, зуб за зуб» (Вих. 21, 24).

Саме наші спільні вороги провокують на різкі виступи, загострення релігійного протистояння, підняття нагору старих образ, аби поквитатися (щось на зразок «бо тепер ми канонічні, а ви що казали і робили у свій час?»).

Задля майбутнього української Церкви та процвітання незалежної держави забудьмо те насіння зла і розбрату, яке сіє ворог людського роду, а в однодумності та любові молитовно наслідуймо заклик Спасителя про всіх Своїх учеників у первосвященичій молитві до Отця, що читаються сьогодні у Божих храмах: «Збережи їх в ім’я Твоє, тих, кого Ти дав Мені, щоб вони були єдине, як і Ми» (Ін. 17, 11).

Спрямовуймо всі свої зусилля не на пошук ворогів і винуватих, а на подолання духу ворожнечі, несприйняття, бажання загострити і так непросту ситуацію. Адже шлях, яким ми йдемо, веде до скликання Об’єднавчого Помісного Собору, на якому буде обрано Предстоятеля, а очолювана ним Церква зможе посісти належне місце в братній сім’ї Помісних Православних Церков.

У цьому нехай нам допоможе Бог за молитвами всіх святих, у Волинській землі прославлених!

18 жовтня 2018 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери