Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиРіздвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Різдвяне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
та всім вірним Волинської єпархії
Української Православної Церкви
Київського Патріархату

Христос народився!
Дорогі брати і сестри!

Знову настало свято Різдва Христового, і знову ми повертаємося серцем до тієї ночі, коли перед здивованими пастухами, які пасли свої отари поблизу Вифлиєма, де у вертепі лежало Боже Немовлятко, з’явився ангел і сповістив їм про священну подію: «Я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2, 10–11).

Що це за радість, про яку благовістить ангел небесний? Ця радість пов’язана з величною подією людства – Різдвом Ісуса Христа, Якого очікували ще патріархи, царі, старозавітні пророки. У цій чудовій події міститься радість не лише одного юдейського народу, серед якого народився Христос, але для всіх племен і народів світу.

Народні колядки, що прославляють народження Богонемовляти, радісною звісткою осявають наше життя, відтісняючи нелегкі випробування, проблеми й буденні турботи на другий план. У цих піснеспівах із дитячою щирістю і чистотою відображається душа нашого боголюбивого народу, його віра, його вікові надії та сподівання, радість зустрічі з Тим, Хто явив світу путь, істину і життя (Ін. 14, 6).

Різдвяна радість – це не просто данина традиції або одне із великих церковних свят. Це радість утіхи обтяжених гріхами і пристрастями людей, радість довгоочікуваної зустрічі з Отцем після тривалої розлуки, радість усвідомлення того, що ми не забуті й не залишені Богом, що ми не приречені на покинутість і вічне вигнання. Прийшов Той, Хто втамує усі наші немочі, щоби нам, смертним і зневіреним, подарувати безсмертя і нескінченну радість.

Народження Спасителя є великою і незбагненною таїною, недосяжною не тільки для людей, а й для ангелів, бо й ангели дивуються, як Невидимий став Видимим, Неосяжний став Осяжним, Безтілесний став Тілесним (1 Тим. 3, 16). Але хоч подія Боговтілення недосяжна для людського розуму, вона відкриває кожному віруючому серцю, що з нами Господь і ми з Господом.

Син Божий Ісус Христос народився від Пресвятої Діви Марії, став Людиною, щоб визволити нас від гріха, прокляття і смерті. Визволення від гріха і смерті називається спасінням. Таїнство спасіння починається зі смирення. Воно народжує покаяння і приводить до віри – віри живої, дієвої, а не мертвої. Цей процес триває від Різдва Христового по сьогодні й буде тривати до Другого пришестя Христа.

Різдво Христове нагадує нам про безмежну любов Творця до Свого творіння, до людей, заради спасіння яких Він зійшов із неба і став Людиною. Свято Різдва Христового повинно зміцнювати у наших серцях переконання: «так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3, 16). Віра в Бога закликає нас боротися зі злом, і насамперед із гріхом у самому собі, любити своїх батьків, свою сім’ю, свою Батьківщину.

Різдво Христове – це свято любові й миру. Що звело Всевишнього з Небес на землю? Любов! Син Божий прийшов на землю, аби примирити людину з Богом. Прагнення миру завжди хвилювало і хвилює все людство. Де і в кого шукати нам цього миру? Апостол Павло говорить: Христос «є мир наш» (Еф. 2, 14). Це Він, оспіваний ангелами в різдвяну ніч, приніс на землю благословенний мир для людей доброї волі. Незважаючи на те, що в країні більше як три роки триває війна, Україна впевнено крокує до нового життя в колі європейських держав.

Отож приєднаймося своїм співом до колядки, яка цими святковими днями лине у наших храмах і домівках: «Глянь оком щирим, о Боже-Сину, на нашу землю, на Україну, зішли їй з Неба дар превеликий, щоб Тя славили на вічні віки!»

«Небо і земля нині торжествують». Сьогодні радіють ангели на Небесах і люди на землі, приносячи пісню радості для новонародженого Христа. З’єднаймося ж і ми з торжествуючим Небом і піднесено прославляймо Господа.

Сердечно вітаю всіх волинян із цим великим християнським святом – Різдвом Христовим і з Новим 2018 роком. Бажаю всім доброго здоров’я, віри й надії. У ці дні молімося і просімо миру та благословення Всевишнього на кращу долю для нашої матері України, а світло вифлиємської зірки нехай завжди просвітлює наші серця, щоб ніяка темрява не торкнулася наших безсмертних душ.

Вітаю голову Волинської обласної державної адміністрації, голову Волинської обласної ради і весь депутатський корпус, секретаря Луцької міської ради, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних і сільських рад, голів об’єднаних територіальних громад, сільських старост із Різдвяними та новорічними святами. Молитовно бажаю мудрості, єдності й відданого служіння своєму народові у цей нелегкий і відповідальний для держави час.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами.
Христос народився! Славімо Його!

З ласки Божої
+ Михаїл, митрополит Луцький і Волинський

22 грудня 2017 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери