Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення Волинської духовної консисторії УПЦ Київського Патріархату до всіх віруючих волинян
Документи

Звернення Волинської духовної консисторії УПЦ Київського Патріархату до всіх віруючих волинян


Єднаймося у спільній молитві за перемогу і мир

Дорогі браття і сестри!

Кожен із нас має у серці біль і скорботу, адже три роки вже триває війна на Донбасі. Надія на швидке її завершення, на жаль, не виправдалась. У відповідь на дії сепаратистів і загарбників зріс патріотичний настрій нашого народу по всій Україні. Ми згуртувалися та вберегли країну від більшого кровопролиття.

Проте час притупив нам відчуття небезпеки. Ми вже ніби змирилися з таким станом справ. Але це заспокоєння – небезпечне! Це все одно, якби хворий не бажав одужати, а готовий лише терпіти недугу. Або ж якби недбайливий господар махнув рукою на один зруйнований причілок своєї хати, бо, мовляв, другий же – цілий, жити можна. Однак Україна – це наш єдиний, спільний дім, і страждання Донбасу – наші спільні страждання. Його не можна відрізати, його треба повернути, перев’язати, зцілити.

Віруючі люди твердо знають, що в усьому належить найбільшу надію покладати на Бога. У Біблії сказано: «Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі; коли не Господь береже місто, даремно пильнує сторожа» (Пс. 126:1). Звичайно ж, усі ці роки ми молилися за мир у нашій Вітчизні, тож віримо, що Всевишній зглянувся на ці благання й не допустив «великої війни». Але тепер потрібно подвоїти й потроїти наші прохання до Царя Небесного, Який стоїть над усіма можновладцями, законними й самозваними, над усіма військовими стратегами. На Всевишнього наше уповання!

Тож Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала всіх віруючих людей до спільної молитви по всій території України та країнах українського поселення за перемогу і встановлення справедливого миру. До цього закликав також Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За почином УПЦ Київського Патріархату таке моління має відбутися в нашому обласному центрі.

Отже, 2 квітня, в неділю, о 13 годині на Театральному майдані перед фотостендом героїв «Небесної сотні» та загиблих воїнів АТО відбудеться молебень за участю митрополита Луцького і Волинського Михаїла, представників інших конфесій.

Також Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та наш Патріарх закликали наступний день, 3 квітня, провести в особистому посту: «Хто може, нехай постує протягом дня, не споживаючи їжі, або хоча б до середини дня».

Просимо вас, дорогі брати й сестри, відгукнутися на ці заклики, посилити свої молитви за мир – і в храмах, і вдома, а за змогою – прибути до Луцька на зазначений час. Не сумніваймося: Бог чує благання Своїх дітей.

Слава Ісусу Христу!

Слава Україні!

24 березня 2017 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери