Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗаява Волинської ради Церков щодо змін у Податковому кодексі України
Документи

Заява Волинської ради Церков щодо змін у Податковому кодексі України

Волинська рада Церков (ВРЦ), яку утворено при облдержадміністрації керівниками єпархій та обласних об’єднань Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Церков Християн Віри Євангельської П’ятидесятників, Церков Євангельських Християн-Баптистів, Церков Адвентистів Сьомого дня, висловлює обурення змінами до Податкового кодексу України, які вимагають перереєстрації статутів усіх релігійних організацій до 1 січня 2017 року. Таких лише, зокрема, на Волині понад 1500 релігійних громад.

Тепер Податковий кодекс України (пункт 133.4 статті 133) вимагає від усіх неприбуткових організацій включення до їх установчих документів положень, які передбачають:

1. Заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

2. Передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Законодавча заборона розподілу отриманих доходів або їх частини серед членів релігійної організації – це фактично заборона здійснювати доброчинну діяльність і надавати допомогу одновірцям – членам своєї Церкви, парафії, громади. Таке нововведення відкидає нашу державу далеко в радянське минуле. Релігійним організаціям пропонують відмовитися від важливої місії – милосердя та взаємної допомоги нужденним – в обмін на звільнення від оподаткування пожертв.

Звертаємо вашу увагу, що ці нововедення суттєво обмежують свободу совісті у нашій країні. Суперечать тисячолітнім внутрішнім устоям Церкви Христової, яка живе на основі Євангельського вчення. Більше того, вони можуть слугувати елементами тиску та маніпуляцій щодо релігійних організацій.

У зв’язку із цим, вимагаємо усунути норми у податковому законодавстві, які перешкоджають повноцінній діяльності релігійних громад:

1. Вилучити релігійні організації зі сфери дії підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

2. Передбачити неприбутковий статус для усіх релігійних організацій безпосередньо у Податковому кодексі України та Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації», чим забезпечити автоматичне внесення їх до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Цим зверненням Волинська Рада Церков підтверджує своє прагнення підтримувати постійний діалог з керівництвом держави, спрямований на утвердження в Україні свободи віросповідання, високих моральних цінностей та на розвиток партнерських відносин між державою та релігійною спільнотою.

15 червня 2016 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери