Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіУ монастирі на Волині зберігається ікона з мощами вифлеємських немовлят
Статті

У монастирі на Волині зберігається ікона з мощами вифлеємських немовлят

Наталія КРАВЧУК Світлина з сайта Visnyk.lutsk.ua

У Жидичинському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі зберігається унікальна ікона «Вифлеємські младенці» з часточками мощей немовлят, убитих після народження Сина Божого. Тоді за наказом царя Ірода стратили 14 тисяч хлопчиків віком до двох років! Особливо людно біля ікони 11 січня, коли згадуємо світлу пам’ять замордованих малят.

Жидичинський монастир має величну історію. У ньому духовне життя зародилося ще до того, як хрестився Київ. Пережила свята обитель часи великого розквіту і страшної руїни. Але не була стерта з лиця землі ніколи. Сьогодні ченці стараються відновити цілий монастирський комплекс, що існував тут колись. Уже відбудовано один зі скитів – святого Духа. Саме у скиті святого Духа й розміщена ікона «Вифлеємські младенці».

– Образ було подаровано нам як пожертву у 2005 році, – розповідає намісник Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря ігумен Константин. – А малювала його одна луцька художниця. Знаю, що у владики були часточки мощей вифлеємських младенців, і хотіли, щоб вони були правильно пошановані. Це її авторська робота, тим вона й унікальна. Крім того, саме по собі зображення вифлеємських діток є дуже рідкісним, його мало де можна побачити.

Люди приходять до скиту, прикладаються до ікони і мощей. Особливо часто звертаються у молитві до Господа за здоров’я та добру долю своїх діток.

Щотижня сюди приходить і паламар Дмитро Скорубський. Він допомагає в богослужіннях монахам і на вихідні, і у будні – не раз поспішає до святої обителі навіть перед школою. Каже, відчуває у цьому духовну потребу. І має підтримку у таких своїх починаннях від батьків. До речі, його тато – військовослужбовець, воював на Сході України і, дякувати Богу, повернувся звідти живий.

Мощі вифлеємських младенців також зберігаються у Києво-Печерській лаврі.

Світлина з сайта Visnyk.lutsk.ua

13 січня 2020 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери