Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті11 квітня – мученика Марка, єпископа Арефусійського
Статті

11 квітня – мученика Марка, єпископа Арефусійського

Віталій КЛІМЧУК Мученик Марк, єпискоа Арефусійський

Священномученик Марк постраждав за віру в Христа у часи імператора Юліана Відступника. За вказівкою рівноапостольного імператора Константина Великого він зруйнував ідольське кáпище (щось на зразок храму в язичників). Коли вступив на престол Юліан, то почав переслідувати християн і відроджувати многобожництво, тож вороги вирішили помститися Марку. Святий зрозумів, що замишляють проти нього зло, і став переховуватися, щоб ідолопоклонники не збільшували через нього свою погибель. Однак вони тоді ополчилися на інших християн, і Марк змушений був повернутися, щоб через нього не страждали одновірці.

З великим звірством знущалися над святим і вигадували для нього різноманітні катування. З ганьбою натовп вів Марка по місту і кожний прагнув якомога більше допекти йому. Потім посадили в болото, і діти терзали його за волосся. Після цього Марка повісили і різали ножами та проколювали гострою тростиною, ноги здавлювали спеціальними знаряддями, а вуха обрізали.

Зрештою Марка намастили медом та смальцем, посадили в корзину і у полуденну спеку підняли високо в повітря. Тут його нещадно палило сонце і жалили бджоли та оси. Угодник же проявляв незвичайну мужність.

Ідолопоклонники вимагали від Марка, щоб він або побудував нове капище, або заплатив велику суму грошей. Оскільки святий не зважав на такі вимоги, то язичники поступово знизили суму, яку вимагали, до незначного розміру. Одначе Марк не погоджувався заплатити жодної монети на нечестиву справу, хоча було багато людей, готових дати йому необхідні кошти.

Через непереможність святого старця народ утихомирився і відпустив його на свободу. Потім завдяки повчанням Марка відступники повернулися до істинної віри.

Волин. єпарх. відом. – 2019. – № 4 (173)
11 квітня 2019 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери