Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіДень Іверської ікони Божої Матері (перехідне свято у Світлий вівторок)
Статті

День Іверської ікони Божої Матері (перехідне свято у Світлий вівторок)

Віктор ГРЕБЕНЮК Іверська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

Мати Божа з улюбленим учнем Христовим апостолом Іоаном попливла до Кіпру. Несподівано подув протилежний вітер і пригнав судно до Афонської гори, наповненої ідолами, де був розташований великий жертівник Аполлону. Як тільки корабель з Богородицею наблизився до пристані, почувся голос: «Зійдіть з гори, люди, спокушені Аполлоном, до Климентової пристані та прийміть Марію, Матір великого Бога Ісуса». Почувши це, всі поспішили до морського берега і з пошаною зустріли Божу Матір та розпитували Її про народження Бога. Пресвята Діва звістила їм таємницю втілення й життя Господа Ісуса Христа. Усі, хто слухав Її, впали ниць і поклонились народженому від Неї Богові, а Богоматері віддали благоговійне шанування й, увірувавши, хрестилися.

А близько 965 року грузинський воєначальник Іоан і візантійський полководець Торникій із групою грузинів, або ж іверійців, прибули до Афону і 980 року біля місця, до якого пристало судно з Божою Матір’ю, заснували монастир.

У IХ ст., за часів жорстокого гоніння на святі ікони, поблизу міста Нікеї жила благочестива вдова із сином. У влаштованій її стараннями церкві знаходилася чудотворна ікона Богородиці. Один із воїнів-іконоборців ударив списом у лик Богоматері – й одразу ж із пробитого образа потекла кров. Вражений воїн у розкаянні впав перед ним, покинув єресь і закінчив життя строгим подвижником. Бажаючи врятувати чудотворну ікону від оскверніння, після усердної молитви до Богоматері вдова опустила її в море і з радістю побачила, що вона не впала у воду, а, стоячи прямо, попливла на захід. Після цього Провидінням Божим її син відправився до Греції і прийняв постриг в Афонському монастирі. Від нього братія й дізналась про ікону, пущену на воду його матір’ю. Образ цей чудесно приплив до Іверського монастиря.

Історія цієї обителі зберегла багато випадків чудесної помочі Божої Матері: врятування обителі від варварів, дивовижного поповнення запасів пшениці, вина й оливи, зцілення хворих...

Господь прославив Іверську ікону багатьма чудесами та знаменнями, і шанування її поширилося по всій землі.

Волин. єпарх. відом.– 2010.– № 4–5 (65–66)

18 квітня 2023 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери