Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті10 травня – преподобного Стефана, ігумена Печерського, єпископа Володимир-Волинського
Статті

10 травня – преподобного Стефана, ігумена Печерського, єпископа Володимир-Волинського

Віталій КЛІМЧУК Преподобний Стефан, ігумен Печерськbq, єпископ Володимир-Волинськbq

Святий народився біля 1040 р. і, ймовірно, походив із боярського роду. З молодих літ спасався у Печерському монастирі під доглядом преподобного Феодосія, у якого був улюбленим учнем. Після постригу в ченці його поставлено начальником хору, або уставником. За дорученням о. Феодосія в церкві проповідував братії Слово Боже. Перед смертю преподобний Феодосій на прохання чорноризців у 1074 р. призначив Стефана ігуменом Печерського монастиря, заповідаючи дотримуватись уставу й закінчити будову новозакладеного монастирського собору. Стефан розбудував обитель і обгородив її.

У 1078 р. він змушений був залишити монастир. На другій горі, у місцевості Клов, недалеко, заснував новий на честь Пресвятої Богородиці (на згадку положення Її ризи у Влахерні) – на подяку за благодіяння Матері Божої до Печерської обителі.

Як ігумен цього монастиря преподобний Стефан здобув загальну пошану. Коли вмер єпископ Володимирський на Волині, Київський митрополит Іван біля 1090 р. поставив його в єпископи на ту кафедру. З Волині святитель Стефан приїжджав до Києва, відвідував Кловський монастир і був у Печерському під час відкриття мощей преподобного Феодосія в 1091 р. Відзначився багатьма добрими справами. Упокоївся 27 квітня 1094 р., похований у місті Володимирі-Волинському.

Волин. єпарх. відом.– 2014.– № 4 (113)

10 травня 2018 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери