Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті11 жовтня – пам’ять преподобного Харитона Сповідника
Статті

11 жовтня – пам’ять преподобного Харитона Сповідника

Віталій КЛІМЧУК Преподобний Харитон Сповідник

У третьому – четвертому століттях жив святий Харитон. Він мужньо викривав язичництво і твердо сповідував віру в єдиного істинного Бога.

За це зазнав жорстоких мук, але, за Промислом Божим, залишився живий. У той час імператор Авреліан, який задумав велике гоніння християн, загинув, його наступника Квінтілія було зміщено. Імператором став Тацит, який видав указ про звільнення християн. Святий вийшов із в’язниці і рушив на прощу до Єрусалима. Дорогою на нього напали розбійники й насильно забрали із собою у Фаранську пустелю, в дику печеру, яка була їм притулком. Але змій, який там водився, отруїв вино, і розбійники загинули, випивши його, тож Харитон став вільним. У подяку за чудесне збавлення він вирішив залишитися в цій печері, щоб служити Господу.

Незабаром чутка про його святе життя і чудеса зібрала до нього учнів. Печеру перетворили на церкву, і так було засновано знамениту Фаранську лавру. Невдовзі святий заснував ще дві обителі. В одній з них преподобний дожив до глибокої старості, але останні дні земного життя захотів провести в церкві, збудованій на місці розбійницької печери. Там преподобний Харитон Сповідник приблизно в 350 році помер та був похоронений.

Волин. єпарх. відом.– 2016.– № 10 (143)

11 жовтня 2020 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери