Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМіжконфесійні контактиВідбулося засідання Волинської ради Церков
Новини

Відбулося засідання Волинської ради Церков

Проведено чергове засідання ВРЦ, на якому прийнято ряд вагомих постанов. Безпосередню участь взяв митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Розглянуто низку питань стосовно культурно-духовного життя Луцька. Зокрема, за почином владики Михаїла ухвалено рішення щодо відзначення 25-ї річниці Незалежності України. 24 серпня спершу кожна конфесія у своїх храмах, будинках молитви проведе святкові Богослужіння. По тому від імені представниківусіх Церков на знак єднання головуючий ВРЦ поздоровить зі святом присутніх на Театральній площі.

Важливим поштовхом у розвитку соціально-духовного життя міста стала пропозиція правлячого архієрея Волинської єпархії УПЦ КП щодо заходів, які пропагували б християнську модель сім’ї. Це, зокрема, проведення дня сім’ї та ходи як способу висловлення наших цінностей.

Також важливі рішення ухвалено стосовно Волинської трагедії та декомунізації. Це, окрім іншого, звернення до представників влади щодо врегулювання проведення днів пам’яті та скорботи місцевого значення. Також владика Михаїл звернув увагу на проблеми, які виникають із приводу Волинської трагедії. Радикально налаштовані депутати польського Сейму знову повертаються до теми щодо визнання ОУН і УПА терористичними організаціями. Як зазначив митрополит, у тій ситуації «немає правих, є винуваті, які вбивали людей», як з української сторони, так і з польської. Тож вирішено скласти та надіслати до Сейму звернення, спрямоване на примирення, подальше взаємне порозуміння та повагу.

Окрім того, однією з найважливіших тем для обговорень стали зміни до Податкового кодексу України. ВРЦ прийнято заяву, в якій вимагається вилучити релігійні організації зі сфери дії підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, передбачити неприбутковий статус для всіх релігійних організацій безпосередньо у Податковому кодексі України й Законі України «Про свободу совісті та релігійних організацій», чим забезпечити автоматичне внесення їх до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Головуючим на засіданні був очільник Волинського обласного об’єднання церков християн віри євангельської – п’ятдесятників Михайло Близнюк. Він підсумував традиційний для Волині благодійний телерадіомарафон «Бог багатий милосердям». Цього року небайдужі краяни змогли допомогти 26 сім’ям, зібравши більш ніж 72 тисячі гривень.

Після цього М. Близнюк надав слово голові облдержадміністрації Володимирові Гунчику. Той подякував за активну позицію, яку займають представники всіх конфесій задля збереження єдності нашої держави, миру та спокою. Очільник ОДА побажав раді подальшої успішної роботи.

Наприкінці Михайло Близнюк передав повноваження головуючого керуючому Луцькою дієцезією Римсько-Католицької Церкви єпископу Віталієві Скомаровському, який і закрив засідання.

16 червня 2016 р.
Інші новини за рубриками: Міжконфесійні контакти, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери