Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл висловився щодо зміни назви Росії
Новини

Владика Михаїл висловився щодо зміни назви Росії

Московія. Голандська карта 1593 р.

Митрополит Луцький і Волинський поділився міркуваннями стосовно можливості називати українською мовою Росію її історичною назвою – Московія.

Керуючий єпархією нагадує відомий факт: самоназва держави та її найменування іншими мовами збігаються не завжди: Суомі – Фінляндія, Ніппон – Японія, Чжунхуа – Китай, Сакартвело – Грузія і т. д. і т. п. Слово Росія (від грецької назви Русі) стало використовуватись як назва нашого північного сусіда за указом царя Петра І з 1721 року. Доти країна називалась Московія. Таким чином самодержець вирішив підкреслити нібито пряму спадкоємність своєї держави від давньої Русі з центром у Києві й завуалювати факт, що московити – це значною мірою угро-фінські племена, слов’янізовані вихідцями переважно з Київщини й Чернігівщини. Правда про угро-фінське походження Московії не підходила для творення великої імперії, тож назву замінили на Росію, тобто Русь.

Для нас, українців-русичів, прямих спадкоємців Русі (Київської, Волинсько-Галицької та інших історичних утворень) буде справедливим називати РФ старою назвою – Московія. У цьому, вважаємо, нема ніякої образи.

Останнім часом пропозиції називати по-українськи Росію Московією звучать і з уст високопосадовців. На цьому настоює суддя Конституційного Суду Сергій Головатий, представник України в Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця. Є відповідна електронна петиція на сайті Президента України.

Митрополит Михаїл зазначає, що неофіційно можна повертатися до таких історичних найменувань – Московія, московитяни, московитська мова тощо – вже й зараз, не ждучи офіційного рішення Верховної Ради. Крім загальнополітичного значення, запропонована ідея може мати й церковний вимір: у разі зміни називання цієї країни слід буде змінити й називання українськими мовцями Російської православної церкви.

30 листопада 2022 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери