Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниХресні батьки мають бути багатими духовно, стверджує священик
Новини

Хресні батьки мають бути багатими духовно, стверджує священик

Чому ми охрещуємо немовлят і занурюємо їх у воду, скільки пар кумів можна брати для похресника, хто не може бути восприємниками – відповіді на ці та інші питання дав протоієрей Віктор Пушко, настоятель парафії Різдва Йоана Хрестителя у с. Лище Луцького районного деканату, в черговій телепередачі «Що каже священик».

Чому ми охрещуємо немовлят і занурюємо їх у воду, скільки пар кумів можна брати для похресника, хто не може бути восприємниками – відповіді на ці та інші питання дав протоієрей Віктор Пушко, настоятель парафії Різдва Йоана Хрестителя у с. Лище Луцького районного деканату, в черговій телепередачі «Що каже священик»

За словами душпастиря, Хрещення – перше із семи таїнств Церкви, яке відкриває для людини життя в Бозі, адже охрестившись, людина стає членом Церкви Христової.

Чому охрещуємо немовлят? Відомості про це знаходимо в Діяннях апостолів, постановах Соборів тощо, наводить приклади священик. «Дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже» (Мр. 10:14) – пишеться в Євангелії. Звичайно, Хрещення і в дорослому віці добре, говорить о. Віктор, якщо людину не охрестили в дитинстві.

Нерідко ставлять запитання духівникам: чому дітей занурюють у воду? Життя постало з води, як сказано на початку Біблії. І Син Божий охрестився у воді й тим освятив усю природу. В Євангелії читаємо: «Якщо хто не народиться водою і Духом, не може увійти в Царство Боже» (Ів. 3:5).

Кого краще вибирати восприємниками, хресними? Священик відповідає: «Не вибирати “вигідних” хрещених батьків, а вибирати тих, які будуть взірцем благочестя і духовно опікуватися дитиною». Це – великий подвиг і відповідальність перед Богом і Церквою. Віра хресних батьків служить запорукою, що дитина стане воцерковленою, дієвим членом Церкви Христової. Потрібно вибирати хресних батьків православних, а не з інших конфесій.

Скільки пар кумів має бути? Священик наголошує, що церковне правило таке: у хлопчика восприємник – чоловік, у дівчинки – жінка, які досягли повноліття, а решта – народний звичай, за бажанням. Хресним не може бути батько дитини. Якщо хлопець і дівчина, які стояли в одній парі, невдовзі захочуть взяти шлюб, то можуть звернутися за благословенням до правлячого архієрея (але канону щодо цього нема).

За церковними законами, зазначає душпастир, люди з інших традиційних християнських конфесій приєднуються до Православної Церкви через Миропомазання, тільки язичники та іновірці приймають Хрещення.

Передача «Що каже священик» вийшла в ефір на каналі «Нова Волинь». Це – спільний проект телестудії єпархії «Собор» (головний редактор Андрій Гнатюк) і Волинської обласної державної телерадіокомпанії. Ведуча програми Світлана Павлова.

3 березня 2016 р. Інші новини за рубриками: Луцький районний деканат, Протоієрей Віктор Пушко
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери