Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіШтучний інтелект – це дар Божий чи зло від диявола?
Статті

Штучний інтелект – це дар Божий чи зло від диявола?

Штучний інтелект може бути як благом від Господа, так і диявольською спокусою, залежно від того, як використовувати цю нову технологію, вважає протоієрей Віталій Собко, голова інформаційно-видавничого центру єпархії.

У програмі «Церква і релігія» на каналі «Конкурент TV» священнослужитель пояснив, що, як і все в нашому житті, можна використовувати в різний спосіб і з конкретною метою. Щоразу, беручи до рук певний інструмент, щоб виконати якусь дію, ми робимо це так, щоб допомогти собі, поліпшити життя чи зробити корисну справу ще для когось. Водночас можемо завдати шкоди собі чи іншим людям, тобто той самий штучний інтелект можна використовувати з ціллю зробити як добро, так і зло.

Враховуючи той факт, що людина є вінцем творіння Бога і створена за подобою Божою, то всі засоби і технології, які спрямовані робити добро, сприяти спасінню людської душі, є благословінням Господнім для людини, переконаний панотець. А все, що суперечить цьому і використовується на зло, на шкоду людині, це походить від батька брехні – диявола, завдання якого знищити людину. Все, що нищить людину – це диявольська спокуса, цього варто уникати.

Чи може штучний інтелект стати помічником священника і чи здатний він його замінити?

Замінити священника штучний інтелект не може, а от стати його помічником – так, розповідає душпастир. За його словами, окремі священнослужителі вивчають потенціал цієї технології і багато чого вже зараз може здивувати. Штучний інтелект здатний спричинити прорив у багатьох сферах життєдіяльності.

Священники потенційно можуть використовувати його у підготовці проповідей, для саморозвитку, пояснює панотець. Він розповів, що і сам уже спробував штучний інтелект в дії. Але ще треба перевіряти і досліджувати все те, що він створює, з обережністю ставитися до згенерованого ним матеріалу.

Чи може штучний інтелект писати молитви?

«Якщо поставити завдання штучному інтелекту написати молитву, зазначивши, що саме має у ній бути, про що там йтиметься, думаю, він виконає це завдання. Але молитви, які ми знаємо і використовуємо – це не просто придумані кимось тексти для того, щоб потім можна було їх відредагувати і практикувати. Молитви у нашому молитовнику – це вже роками напрацьовані звертання до Господа, які зародилися у духовному досвіді Церкви, складені святими преподобними отцями, Господніми угодниками і, дійсно, у них є не просто людський інтелект, а віяння Духа Святого, натхнення від Святого Духа, щось таке, що робить ці тексти особливими. Звичайно, ми повинні молитися не тільки тими молитвами, що маємо в богослужбових книгах чи молитовниках. Ми маємо молитися і своїми словами про те, що нас турбує, з чим ми хочемо звернутися до Господа», – підсумував протоієрей.

Програма «Церква і релігія» – спільний проєкт каналу «Конкурент TV» та єпархіальної телестудії «Собор». Повністю випуск можна подивитися ось тут.


29 квітня 2024 р. Інші статті за рубриками: Протоієрей Віталій Собко
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери